Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol lehet a szűk keresztmetszet?

Captain Frájer kérdése:

Hol lehet a szűk keresztmetszet?

Figyelt kérdés

Halisztok! Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi konfiguráció mi miatt produkálhat egyes játékoknál a várhatónál jóval alacsonyabb framerate számot? A vidikarinak elviekben a FullHD-s vidikarik belépőjének kellene lennie, a proci pedig sebességben a core i7-920 alatt van picivel, szóval nem értem, hogy 1280x1024-es felbontásban egyes játékoknál miért van az, hogy alig éri el a 24-30 átlagos FPS-t? Pl indokolatlannak tartom a Hydrophobia, a Fable 3 és a Dirt 3 24 ÁTLAG fps értékét max beállítások mellett, holott elviekben FullHD felbontás mellett is vígan 30 FPS fölött kéne szaladgálniuk. Driverből a legújabb van fent, s minden játék a legfrissebb verziószámra van patchelve.


És jöjjön a kérdéses konfig:

Alaplap: ASRock p67 extreme4 B3

Proci: Intel Core i5-2300

Ram: KINGSTON HyperX 4096Mb (2x2Gb) DDR3 1600Mhz Grey Kit

Videokari: Gigabyte Nvidia GTX 460 oc 1gb GDDR5 (GIGABYTE GV-N460OC-1GI)

Merevlemez: Samsung HD160JJ (160Gb)+Samsung HD501LJ (500.1Gb)

Monitor: Samsung SnycMaster 720N (1280x1024 75Hz)


2011. jún. 4. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elviekben ez nem szűk keresztmetszeti probléma...máshol van az a kutya elásva. Driver beállításokat tedd defaultra, frissíts olyanokat is, mint dotnetfx, vcredist, directx...hátha


Tudom, hogy a Win7 DX11, de azért nem szokott ártani, ha feltolod ezt, sőt:

[link]

2011. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Panda Péter ***** válasza:

ha már dx, akkor ne 2008-as frissítés legyen...

[link]

2011. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2011 áprilisit ír a linre kattintva...
2011. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Megálltam ott, hogy Asrock. Persze nyilván sokan köpködni fognak emiatt, de ****ból nem lehet várat építeni.
2011. jún. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Panda Péter ***** válasza:
látszik, hogy milyen szinten vagy, ha ezeket az idejétmúlt városi legendákat nemcsak hogy elhiszed, de terjeszted is.
2011. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem a legenda szó helyett inkább a tapasztalat ugrik be elsőre. Biztos neked is olyan van, azért véded annyira.
2011. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálad melyik chipkészletes ASRock termékek mondtak unalmast?
2011. jún. 4. 17:37
 8/11 Panda Péter ***** válasza:

nem tudom elolvastátok-e minden szavát annak, aminek írtam, ugyanis ott van az a szó, hogy idejétmúlt. a régi asrock lapok tényleg trágyák voltak, de a mostaniak minőségben egy kalapban említhetőek az asussal vagy a gigabyte-tal.

egyébként nem, nem asrockom van, csak nem szeretem, ha leszarozzák, mert öt éve még az volt, most viszont már nem az.

2011. jún. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elsősorban VIA chipsetesek voltak, de például MSI alaplapokkal is volt dolgom szintén VIA chipsettel, és azokkal semmi baj nem volt.


Például azt tudnám említeni, hogy nehezen boldogultak a beléjük helyezett memóriákkal. Nehezen ismerte fel, nem jól olvasta az SPD-t, stb.


Maga a lap minősége, elsősorban a slotok anyaga is kifogásolható volt, az érintkezők (pl. DDR2 aljzatban) pedig valahogy nem szerettek érintkezni.


A BIOS-t már nem is említem, hogy sok csiricsáré mellett nem sok beállítási lehetőség volt benne.


Ha kivétel volt, akkor furcsának találom, hogy az interneten az emberek 99%-a csak rosszat mond a márkáról. Eddig jót még csak és kizárólag magyaroktól és csak ezen az oldalon hallottam róla.

2011. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Panda Péter ***** válasza:
akkor úgy látszik a prohardver fórumot se sokat látogatod...
2011. jún. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!