Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehet megformázni a...

Hogyan lehet megformázni a hdd-t win7 telepítésekor?

Figyelt kérdés

A gépen vista van és ezt szeretném lecserélni win7 re. Most van a merevlemezen 3 meghajtó, 286gb (C), 10gb(recovery) és egy nagyon kicsi servise meghajtó. Ezeket szeretném újra kiosztani mert ez így sz@r. 1.nem kell a servise, 2.a nagy c-ből szeretnék csinálni egy kisebbet (50gb) egy D t amin mindenféle lesz és a 10 gb-s recovery. ezt hogyan tudom megcsinálni? Az ugye nem számít hogy oem a win7?

Bocs hogy ilyen alap dolgot kérdezek, de valahonnan mindenkinek meg kell egyszer tanulni!


2011. jún. 4. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Miután rábootoltál a lemezre és betöltődött a telepítő, akkor kapsz egy képenyőt a HDD-k listájával. Alul vannak opciók, amiből ha kiválasztod a haladó-t, akkor lehetőség nyílik partició törlésre és létrehozásra is :)
2011. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mármint nem te bootoltál a telepítőlemezre, hanem a géped :D

Utána rényomsz egy nagy Telepítés gombra, majd jön az a képernyő, amit fentebb írtam ;)

2011. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és nem lehet belőle baj hogy a recovery meghajtót bántom vagy inkább hagyjam békén? De ekkor meg a win7 számára használhatatlan adatok lesznek rajta. Na mi legyen?
2011. jún. 4. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:

win7-t még nem telepítettem, de remélem hasonló, mint az XP.

Telepítéskor a talált windows-t, megkérdezi, hogy mi legyen vele, és a meglévő partíciókat is listázza, és megkérdezi, oda akarod-e telepíteni, vagy törlöd a partíciót.

Minden partíciót törölsz, és kiosztasz annyit, amennyi neked jó.

2011. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kitörölnék minden eddigi partíciót és felosztanám a HDD-t két felé: 40-50GB a rendszernek a többi az adatoknak.
2011. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 40-50 giga nagyon kevés, hiszen maga a windows megközelítheti a 30 gigát. Legyen inkább 100-150, főleg ha van helyed bőven.
2011. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kevés?! A játékokat mondjuk nem oda kell telepíteni. 50GB a rendszernek és az általános alkalmazásoknak bőven elég. Játékokat Én a D:-re telepítem, hiszen akár 100GB is megvan egy tucat telepített game.
2011. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!