Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a idókártyámnak?...

Mi a baja a idókártyámnak? Egy 7600GT-ről van szó. Amíg nincs fent a driver hozzá addig 16bites színek vannak ha pedig teszek drivert akkor kék halál.

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 21:16
 1/6 a1b2c3 ***** válasza:

Meghalt a GPU. Ha driver nélkül megy, de driverrel nem, akkor rendszerint túlmelegedés a baj. Ilyenkor a kártya automata lekapcsolja magát. Ez kinézhet úgy, hogy össze-vissza csíkozza a képernyőt, vagy az általad emlegetett kék halált okozza. Ez hardver és oprendszer függő. Esetleg, ha tévednék, próbálkozz másmilyen driverrel (ha még nem tetted).


Kék halál után azonnal vissza tudod kapcsolni a gépet??

2011. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyből vissza kapcsol és win7-el használnám ahol ugye alapból települ a driver is...
2011. jún. 6. 21:52
 3/6 a1b2c3 ***** válasza:
Hát így egy kicsit más az ábra. Windows7 képes csodákra, de magától nem fog dtivert telepíteni. A Win csak egy illesztő programot "telepít", ami arra van, hogy felismerje és kezelje a hardvert. A driver arra kell, hogy úgymond finom beállítsa az eszközt, hogy a legtöbbet kihozza a hardverből normál körülmények közt. Kézzel telepíts egy drivert. A gyártó honlapján találsz. De ezektől függetlenül még mindig fenntartom a gyanút, hogy a GPU nem bírja a megterhelést. Driver nélkül is kéne, hogy működjön.
2011. jún. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

itt a driver hátha megoldja:


[link]

2011. jún. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Bár már 2 éve lecsengett ez a téma, de belekérdeznék én is. Ugyanilyen kártyám van, ugyanilyen problémával. Win7 és kékhalál, restart. Ha csökkentett módban vagy eltávolított driverrel használom akkor minden oké.

Arra gondoltam hogy mivel passzív hűtéses ha fokoznám a hűtését egy ventillátorral nem segítene a túlmelegedésen? Aki tudna segíteni kérem írjon.

2013. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kedves kérdező, drivercserével neked megoldódott a problémád? Csak mert én ki is vettem ezt a kártyát és ha neked azóta működik, visszateszem és megpróbálom én is.
2013. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!