Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik a számítógéppel...

Mi történik a számítógéppel akkor, ha alvó állapotba kapcsoltam, majd pár perc után lehúztam a hálózatról (asztali gép), mert egy másik gépet kellett a helyére bekötnöm?

Figyelt kérdés
Amikor a saját gépemet visszakötöttem a 220-ra, nem úgy állt fel a rendszer, mint az alvó állapotból való felébredés után szokott, hanem elég lassan, kb. annyi idő alatt, mintha kikapcsolt állapotból kapcsoltam volna be. Eléggé nehézkesen állt fel az alvó állapotból így, de most már minden jó rajta, legalábbis semmit nem tapasztalok ami problémás lenne. Ártott neki ez vajon, hogy alvó állapotában lehúztam a hálózatról, majd 1-2 óra múlva visszadugtam és bekapcsoltam?
2011. jún. 19. 13:33
 1/3 anonim ***** válasza:
nem szeretik a gépek, ha hirtelenjében áramtalanítják őket, de nem valószínű, hogy nagy kárt csináltál volna, egyszerűen azért tartott addig a bekapcsolás, mintha kikapcsolt állapotból indítanád, mert konkrétan ezt csináltad... :) ha alvó állapotban áramtalanítod, akkor elveszik az alvó állapot, és kikapcsol... :)
2011. jún. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Panda Péter ***** válasza:
ez azért történt, mert alvó állapotban nem tárolódik el a memória tartalma a merevlemezen (mint hibernáláskor), viszont a memóriának áramra van szüksége, hogy ne "felejtse el" a tartalmát. amikor kihúztad, megszűnt az áram és kiürült a memória, így a gép nem alvó állapotból ébredt, hanem sima hideg indításból. de baja nem lett tőle.
2011. jún. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek! :)
2011. jún. 19. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!