Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardver Guguk kérek egy dg....

Hardver Guguk kérek egy dg. -! /Mi lehet a probléma forrása, a gépem bekapcsolás után egy bizonyos percben csontfagyást produkál?

Figyelt kérdés

Ha akkor azonnal újra indítóm, csak akkor teszi ezt újra meg. És ami érdekes hogy először két éve kezdte, és akkor 3 perc után, egy év után 5 perc után, mostanában 10 perc után. És nem is midig, bár bekapcsolás után gyakran van ilyen. Három éves számító gépem amiben csak RAM, DVD-ram és HDD csere volt azóta.

Eddig egy dolgot tudtam tenni ellne, 10 percig nem ültem elé, ha akkor le volt fagyva újra indítottam.

Többször szét szedtük és átnéztük. Ram-ot is cseréltünk.


2011. júl. 2. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én gépem egy kis Mini ITX és még semmit nem kellett benne cserélni, sőt, a Windows is három éves rajta, nem kellett újratenni. Miféle géped van? Rémes.

Olvasd el ezt, hátha benne van a megoldás:

[link]

2011. júl. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül valamelyk alkatrész túlhajtva ? (proci túlhúzva pl.) Azt ne feledd ha a központi busz órajelét állítod , az összes alkatrész vele együt kap új órajelet (Proci, RAM, PCI-buszok(Videókártya), Chipset ).
2011. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nincs. Bár fél évig volt. Ezért a hűtés messze túl van az igényén.

Az első válaszadó viszont estebe juttatta.

Hogy az linkben problémásnak megjelölt Gembird táp 1 éve meghalt, ez egy 100W-al mégerősebb Abit-ra cseréltem.

Amúgy 3 éve ~300Ft. volt. Most már sz@rt sem ér, azon túl hogy imádom.

2011. júl. 3. 00:34
 4/13 A kérdező kommentje:

Másodiknak is köszi! Sajnos nincs, vagy hál istenek nincs. De volt előbb már írtam (a kérdésedre).

És még egy pár hónapra az öcsémmel grafikuskártyát is cseréltünk. És a probléma továbbra is ugyan az volt. Tehát nem a grafikuskártya a ludas.

2011. júl. 3. 00:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Én első körben a tápra szavaznék...
2011. júl. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Arra hogy elrontott valamit?

Mert egy éve cseréltem. Mert meghalt a Gembird táp.

De előtte és utána is meg volt a probléma.

És átnéztem a gépet. És minden hűtés jól működik.

A chips szetthűtő eredetileg új korában nem volt cserélve, de sokkal később szórakozott, és hangos is volt így azt túl méretezett passzira cserélterem. Minden más hűtés a táp is SilenBlade + a procin van egy egy 10x10cm Thermaltake heatpipe és azon a ventilátor.

Mindig XP volt a gépen, de kb. félévente újra telepítve.

2011. júl. 3. 01:18
 7/13 A kérdező kommentje:

A RAM-ot nagyobbra cserélem és a HDD-is.

Bár a RAM-ot azért is cserélem, hátha az a hibás. De nem.

2011. júl. 3. 06:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Az alaplapon nem púposodik valamelyik kondi?
2011. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá. Kétszer átnéztem, félévé és a tápcsere után is anno.


Ha nincs jobb ötletem újra átnézem.


De amúgy nagyon jó tipp.


Köszi!


Elsőre most sem látszik. De mivel az teljes oldalfal ventilátor (kábel miatt) komolyabb szét szerelés igényel.

2011. júl. 3. 10:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát apám, én ettől a géptől minél előbb megszabadulnék, mert kutyából nem lesz szalonna, ebből se lesz megbízhatóan működő gép. Rakass össze magadnak egy sokkal jobbat, nem gagyi alkatrészekből. Pl. Intel alaplap, Realtek kártya és minőségi táp, winchester.
2011. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!