Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma a TP-LINK...

Mi lehet a probléma a TP-LINK TL-WR1043ND router-ral? (Részletek)

Figyelt kérdés

ilyet vettem pár napja egy D-Link DIR-300 54Mbit-es router helyett, ami a 30 megás netetből wifin 20 megát nyomott, most az új TP-Link - ami 300Mbit-es - csupán 10-15 megát! a pc ben 54 Mbit-es adapter van, de akkor sem értem, hogy miért rosszabb a teljesítmény, mint a kisebb sebességű routerrel, ami egyébként simán bírta osztani a netet 3 gépnek! tudna valaki segíteni, valami ötlettel, mert már nem tudom, mit csináljak? a csatornákat is végigállítottam, valamelyiknél rosszabb eredményeket is kapok (most auto-n van, de így sem jobb), ha nem sikerül javítani, kénytelen leszek visszavinni, szóval nagyon nem vagyok megelégedve vele így


másik meg, hogy egy n-es wifivel rendelkező médialejátszó között is csak max 14Mbit a sebesség, amivel nem lehet akadásmentesen hd-t nézni


köszönöm előre a segítséget!


2011. júl. 9. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel tesztelted? Esetleg megpróbálok ránézni,mert engem is érdekel a dolog.
2011. júl. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Szóval nekem is van ilyen routerem,meg van wifi adapterem is.
2011. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Wireless Radio: Enable

Name (SSID): 300M Wireless

Channel: Auto (Current channel 4)

Mode: 11bgn mixed

Channel Width: Auto

Max Tx Rate: 300Mbps

MAC Address: F4-EC-38-CB-64-0A

WDS Status: Disable


A internet sebességet a speedtest.net-tel, a médialejátszó (Asus O!Play Air HDP-R3) közti sebességet meg saját maga, a box méri, ami 14-22 mega (ha csak N-esre van állítva a router akkor is). A médialejátszón kívül a többi eszköz csak 54Mbit-es, de akkor is kevés a 10-16 megás átviteli sebesség.


Ha LAN-nal kötöm össze a gépet és a médiaboxot a routerrel, akkor is csupán 30-40 mega, aminél egy nagy méretű HD/bluray film még akad néha, ami röhej így (az előőző routerrel simán ment).


Egyébként minden érintett eszköznek a legfrissebb firmware van felrakva. Szóval már nincs ötletem :(

2011. júl. 9. 19:56
 4/9 anonim ***** válasza:
Eddig csak a a netet néztem,de az nekem jó, viszont csak 15mbites eleve,szóval belefér az általad kevésnek írtba. Majd megnézek két gép közötti másolást is nagy fájl esetében előbb vezetékesen.
2011. júl. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na megnéztem és 38-40 mbyte /sec (40000kbyte/sec)a lanon másolás két win-es gép között.

[link]

A 40 Mbyte nem olyan rossz, tekintve ,hogy a 10x -nek majdnem megfelel.

2011. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
két gép között nekem mondjuk 11MB körül mozog, azaz olyan 90.000 Kbit/s úgyhogy ez korrekt, de médialejátszón csak 40.000 körül :S
2011. júl. 11. 13:57
 7/9 anonim ***** válasza:

én is vettem egy ilyen routert, mert csábító paraméterekkel rendelkezik, de én se vagyok elégedett...


NAS FTP kintre nem működik, DynDNS se úgy megy, ahogy kéne, belső hálózaton 1 Gigabit nálam max 300 Megabit... a net belassul, ha napi szinten nincs újraindítva a router... Wifin G-s szabványon a max 15 Megabit, amikor 80 megás netem van.. (telóm miatt kell a G-s, és a TKIP kódolás, amit az N-es már nem támogat)

vettem 3*8 DbI-s combos antennákat... kb ugyanazt tudja, mint a régi linksysem 2 DBI-ssel :D szóval kicsit kabaré... ja és 2 gép+1 telefon van rákötve, szinte alig 4-5% terheléssel megy, mégis belassul állandóan...

2012. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Üdv


Érdeklődnék, hogy mi lett a megoldás , mert én is vettem egy ilyen routert, de nekem sem akarja hozni a kívánt hatást! UPC fiber power 120-am van de már lanon sem hozza a wifi meg egyszerűen vicc. 8m-re lévő szobában már nincs jel.


Valaki tudna valami érdemleges megoldást javasolni?

2013. febr. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
próbálj firmware frissítést, meg úgy rendszeresen keress, mert jelenhet meg új.
2013. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!