Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik túl folyton a...

Miért melegszik túl folyton a Dell Inspiron n5110 notebookom?

Figyelt kérdés

Pár hónapja van egy ilyen notim, amit javarészt munkára használok, de néha kikapcsolódásként szeretnék rajta játszani. A probléma ezzel az, hogy kb fél óránként kikapcsol, mert túlmelegszik.

i5-2410M proci, és egy gt525m van benne, a legfrissebb nvidia driverrel.

Azt szeretném megtudni, hogy ez valami széria betegség, vagy teljesen egyedi probléma?


2011. júl. 12. 12:31
1 2
 1/13 bix ***** válasza:
ha tudod akkor emeld meg a lapost, hogy kapjon rendesen levetgőt, lehet ha asztalon áll nem elég amit beszív. végső esetben talán egy hűtő segíthet a dolgon.
2011. júl. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Panda Péter ***** válasza:
44%
én meg hiába tépem a számat, hogy nem kéne erőltetni ezt az inspiront. nagyon erős a hardvere, oké, de látszik, ha komoly próbatételről van szó összefossa magát...
2011. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha kb fél óránként kikapcsol vissza kell vinni gariba, ennyire nem volna szabad melegednie.
2011. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Semmi baja a Dellnek a másik pedig szerintem tiszta szösz a proci hűtő és megállt a venti. Ilyen volt nekem is kitisztítottam és lám újra megy.
2011. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

jaja, alapvető konstrukciós hiba, az összes létező notebooknál, amit az agyas gazdáik játékra erőltetnek.


köszönöm istenem, végre nem hiába tépem itt a számat, hogy

NOTEBOOK nem játékra való!

2011. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bix ***** válasza:
quadro-s toshi tecrám van. ha beterhelem melóval ugyanúgy 100 fok fölé megy, és volt rá példa hogy ha nem ment a klíma lekapcsolt... a jövőben egyre jobban rá fognak állni a progik hogy a gpu számítási kapacitását is kiaknázzák, nem kéne a gyártónak ilyen alap hibákat elkövetni...
2011. júl. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nem játékra használom, csak néha kikapcsolódásként, a stresszes meló miatt, jól esik... A hűtő egyáltalán nem poros, a venti pörög ezerrel. Mikor megvettem, akkor is hasonlókat produkált. Alapjáraton is nagyon meleg, volt hogy az új Ubuntu alatt alapjáraton felment 80 fokra, pedig semmi nem futott, csak az OS (bár, állítólag ott egy kernel bug miatt).

A hűtő és a megemelés nem rossz ötlet, de igazából tényleg arra lennék kíváncsi, hogy egyedi problémával állok-e szemben, vagy a széria ilyen?

2011. júl. 12. 19:17
 8/13 Cranox válasza:

Küld vissza garival, nekem alapból 40-50 fok.

Játékoknál 70-80

2012. jún. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ki kéedi? válasza:
Nekem is ugyan ilyen laptopom van ugyanezekkel a specifikációkkal, szóval ez lehet típushiba, csak mióta tettem bele még 4GB-RAM ot azóta nekem is le szokott sülni játék közben. amúgy az ilyen laptopokba a Dell szokott i7-et meg ilyeneket tenni azt hogy bírja a hűtés??
2012. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ha mar itt tartunk nekem is ilyen laptopom van, i7-es procival, de nekem a Photoshop CS6 kinozza meg, jatszani nem jatszok, mert nem arra vettem.


Amiert irok: tud-e valaki ajanlani erre a laptopra coolert? Most mar muszaj vegyek egyet.

2012. dec. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!