Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopba satas külső merevlemez?

Laptopba satas külső merevlemez?

Figyelt kérdés

Van egy sata-s laptopom, és egy régebbi ide-s asztali pc-m. szeretnék venni külső merevlemezt, ami mind a kettőhöz jo. satasat akarok, mert szinte már csak olyanok vannak. az jo lesz mind a két géphez?

egyébként mit kell még figyelni amikor veszem? azt tudom még hogy 2.0as usb-s kell.


köszönöm a válaszokat.


2011. júl. 29. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Most akkor usb-s kell, vagy esatás? Döntsd el.
2011. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 c:\ ***** válasza:

Valóban furcsán fogalmazta meg a kérdést egy picit, de erős tippem van arra, hogy ő valójában egy USB csatlakozású külső winchestert szeretne.


Ami pl. így néz ki:


[link]


Kérdezőnek: Az, hogy a dobozkán belül ő egy SATA winchester az nem számít, mert "kifelé" USB csatlakozója van, ennyi a lényeg, az USB csatlakozóval pedig rá tudod kötni mind a laptopra, mind az asztali gépedre is.


Három dolgot kell eldöntened:


1. Mekkora tárolókapacitást akarsz

2. Külső tápos legyen e? (értsd: konnektorba kell dugni)

3. Kinézetre, "méretre" mekkora legyen


Ezen három dolog fényében pl. innen:

[link]

mindjárt lehet is egy csodaszépet választani.

2011. júl. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, igen, nem sokat értek hozzá ilyen téren (lány vagyok). a kapacitását tudom, és nem olyat akarok amit usb-vel csatlakoztatok. köszönöm mégegyszer a válaszokat :)
2011. júl. 29. 13:27
 4/8 c:\ ***** válasza:

Gondoljuk ezt át mégegyszer:


"azt tudom még hogy 2.0as usb-s kell."

"és nem olyat akarok amit usb-vel csatlakoztatok"


Még egy ötletem van, hogy mire gondolhatsz, de inkább nem tippelek.


Próbáld meg mégegyszer leírni, hogy mit szeretnél.


Nézzük nagyjából az eddig megismert dolgokat:


SATA-s (külső) winchestert akarsz. Rendben, de azt csak akkor fogod tudni magára a laptopra rádugni, ha azon van ún. eSATA csatlakozó. (ez egy külső sata csatlakozó)


Ő így néz ki és ő NEM egy USB port:


[link]


Ha jól értettem, akkor a régi asztali gépeden nincs SATA csatlakozó (belül), tehát arra nehezen tudsz olyan valamit rádugni ami SATA csatlakozós. (plusz beruházás nélkül)


Higgyél nekem, te egy USB csatlakozós külső winchestert akarsz valójában, csak még nem tudsz róla, de majd hamarosan. ;)

2011. júl. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 c:\ ***** válasza:

De ha csak annyiban van kavarás a fejedben, hogy USB 2.0 vagy USB (1.0), akkor a két csatlakozó teljesen ugyan olyan, csak az átviteli sebességben tér el a kettő. (az előbbi gyorsabb)


Ha úgy jobb, akkor írhatom úgy is, hogy veszel egy USB 2.0 csatlakozójú külső winchestert aztán azt dugdosod hol a laptopba, hol az asztali gépbe.


Mégegyszer mondom, hogy az, hogy a külső dobozkában belül egy SATA (vagy ATA (IDE)) winchester lakik itt most nem számít, mivel a csatlakozó ami a kábel végén van (amit dugdosol a gépbe meg a laptopba) az egy USB csatlakozó lesz.

2011. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elirtam, az a NEM szo nem kell oda. bocsi.


szoval szeretnék egy külsőt, amit sima usb-vel tudok csatlakoztatni. azért irtam hogy 2.0 mert ugy hallottam már vannak ujabbak.


szoval usb-s 320as külső merevlemezt fogok keresni... esetleg arrol lehet tudni hogy a sebességekben melyik a jobb. mármint ha jol tudom van 5400-as és 7200-as.

2011. júl. 29. 18:38
 7/8 c:\ ***** válasza:

USB 2.0 mint írtam a port (csatlakozó) fajtája amibe a számítógépbe dugod bele. (azt is írtam, hogy ez megegyezik a "sima" USB (1.0) -val, csak az átviteli sebesség más.


Tehát, ha veszel egy USB 2.0 -s külső mobil winchestert... (már nem is lehet "régit" (1.0) kapni, sőt, van USB 3.0 is, de ezzel nem akarlak összezavarni :))


...szóval, ott hagytam abba, hogyha veszel egy USB 2.0 -s mobil winchestert, akkor azt ha a számítógépen 2.0 -s csatlakozóba dugod (újabb gépeken már csak ilyen van) akkor nagyobb adatátvitelt fogsz tudni elérni, ha USB 1.0 -ba, akkor kevesebbet, ennyi a különbség.


Ha érdekel, ezek az elméleti maximumok:


USB 1.0 = 1.5 Megabyte/másodperc

USB 2.0 = 60 Megabyte/másodperc


Tehát magyarul ennyivel fogsz tudni rámásolni. (elméleti maximumok, mint írtam)


Na, tényleg befejeztem a különórát, csak remélem mostmár mindent értessz ezzel kapcsolatban. :))


5400 - 7200 rpm (round per minute)...


Ezek valójában azt jelentik, hogy a tányér ami a merevlemezben van az mennyit pörög másodpercenként.

Ebből következik, hogy a 7200-asnak gyorsabbnak kell lennie, a gyakorlatban viszont a mobil winchestereknél komoly eltérés nincs ez ügyben, úgy is inkább az USB 2.0 maximális adatátvitele szabja meg a határt. (7200-as jobban is melegszik valamivel, mivel gyorsabban pörög)

Gyakorlatban egyébként úgy kb. 30-40 Megabyte/másodperces másolási sebességnek már lehet örülni. :)


A méreten érdemes gondolkozni, mert pl. a 320-as és az 500-as között kb. 2 ezer forint árkülönbség van, és ugye mennyivel több zene meg ilyesmi ráfér az 500-asra? :)


Javaslatom a következő:


1. Keresel magadnak egy boltot a neten. (sokat az ipon.hu -t ajánlják és nem véletlenül (nem, nem vagyok reklám ügynök)


2. Megnézed, hogy milyen áreltérések vannak a tárolókapacitások között. (értsd: ahogy írtam fentebb, a 320-asnál 2 ezerrel drágább az 500-as)


3. Kiválasztod a külső (fizikai) méretét, ezek a következők:

1.8" (pici, aranyos, lehet mutogatni a többi csajszinak, zsebbe való, lényegében egy kis vízzel könnyen le lehet nyelni)

2.5" (általában mindenki ezt veszi, retikülben kényelmesen elfér, ennyi)

3.5" (féltégla, csak otthoni használatra javasolt)


(kb az árak is így nőnek persze)


4. Megnézed, hogy külső tápos (konnektorba kell dugni) e vagy sem, eldöntöd, hogy melyik kell. (általában csak a legnagyobb, mármint külső méretre (3.5") szokott ilyen lenni. (a külső tápos ugye nem kajálja a laptop energiáját, viszont konnektor kell neki, a másikat meg kitalálod)


Ügyes legyél, simán megoldod, girl power, stb.

2011. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen. usb 3.0-rol tudok, mint irtam is. 1.0 eszembe sem jutott...


de köszi a válaszokat, igy igy már világos minden.

2011. júl. 30. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!