Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért anyival olcsóbban az...

Miért anyival olcsóbban az AMD processzorok mint az Intelesek?

Figyelt kérdés
Mert én most vennék számítógépet és egy 3,1 Ghz-es 4 magos AMD processzort ajánlottak. Viszont nem tudom hogy egy intel core i3 -as miért drágább hiszem az csak két magos és 3Ghz-es. Miben jobbak azok? Ti melyiket vennétek? [link] vagy [link] Vagy esetleg azért olcsóbbak az AMD-k mert nincsen bennük integrált VGA? Mert nekem az nem is kell.
2011. aug. 1. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Üdv!


Hát 2 biztos,


1. nem a procikra integrálják a vga -t az az alaplapokon van. és az alaplap típusától függ.


2.Az amd -t válaszd jobb tuning potencia, 3.10 ről 4.2Ghz re is lehet húzni, az intelek a fenébe, azok csak irodai pc -k nek jók!


Amd -azért olcsóbb, mert egy jobb korszerűbb, viszont olcsóbb teknikát használnak.


Játékra, meg MINDEN egyébre amd -t ajánlok!

2011. aug. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló, rosszul tudod, az AMD pont azért olcsóbb, mert elavultabb architektúrát használ, és teljesítményben is ezért van alatta. Nemsoká jönnek a Bulldozer procik és akkor nagy valószínűséggel fordul a kocka.


Egyébként kétségtelen, hogy 35000 forint alatt sokkal jobban megéri AMD-t venni, fölötte pedig nem nagyon van ellenfele az Intelnek... A 6 magos AMD procik is játékokban lemaradnak a 4 magos Core i5 processzoroktól, lévén, hogy a játékok nem használnak 6 magot (gondolom játékra kell a CPU elsősorban, kérdező).


Az általad linkelt AMD-t nem ajánlom, mivel nem rendelkezik L3 gyorsítótárral, de az i3-at se, mivel az meg szimplán nem éri meg.


Inkább vedd ezt, minden tekintetben sokkal jobban megéri:

[link]


Remélem segítettem. :)

2011. aug. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Akkor tényleg ez jobbnak tűnik, akkor ezt rakom bele!!!
2011. aug. 1. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!