Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mondanátok nekem 1 jó konfigot...

Mondanátok nekem 1 jó konfigot olyan 300ezerböl? Olyat ami intel proci és nvidia kártya van, na meg egy ssd

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 17:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Azért egy laptop tesztre nem adnék a csúcskategóriás kártyák ellen...
2011. aug. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
jólvan, te is egy begyöpösödött elvakult intel-nvndia fan vagy. amd-k jobbak.
2011. aug. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
hát az intel jobb mert a 4 megos procija simán veri az amd 6 magos prociját ...
2011. aug. 3. 09:47
 14/33 anonim ***** válasza:

A vitához szólok hozzá.


Ati-Nvidia:

Örök vita, ami értelmetlen. Jelenleg úgy tudom az Ati legerősebb kártyája egy hajszállal erősebb, mint a legerősebb Nvidia. Viszont ez folyamatosan változik, ugyanakkor nagyjából mindkét márkánál azt kapod, amennyit fizettél érte(természetesen árban felfelé egyre rosszabb ár-érték arányban), ezért én nem emelném egyik márkát sem a másik fölé.


Intel-AMD:

Tény, hogy az Intelnek vannak a legerősebb processzorai, bár a Bulldozer megjelenése után ki tudja hogy lesz, ugyanakkor a Phenom II X4 955 fölötti procikat már nem lehet játékkal kihasználni, hiszen ez a proci is kihajtja a legerősebb videokártyákat. Azt meg, hogy a jövő mit hoz(miben kell erősnek lennie a procinak), nem lehet tudni, mindenesetre jelenleg ez a proci a best buy, mert igen olcsón hozzá lehet jutni(26 ezer), főleg ha a hasonló erejű Intelekhez hasonlítjuk(a sandy bridge-es i3 fölött van - jó persze egy szálon elmarad tőle, sok szálon meg leveri - de a sandy bridge-es i5 alatt).


Amúgy meg nekem az a véleményem, hogy a 300 ezres konfigod 1 év múlva 150 ezret sem fog érni, 2 év múlva olyan 80 ezret. Ha viszont SSD-vel együtt csak 200 ezres konfigot vennél, egy AM3+ alaplappal(tehát amibe a Bulldozer is bele fog menni), Phenom II X4 955-el, akkor 1-2 év múlva baromi olcsón tudnád bővíteni, miközben akkor egy új videokártyát is veszel(30-40 ezernél drágábban nem érdemes venni, mert ha évente veszel 30-40-ért ugyanott vagy, mint ha 2 évente vennél 100 ezerért).

2011. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
a bulldozer erösebb lesz mint az intel core i7? am az amd buldozer vagy mi?
2011. aug. 3. 12:12
 16/33 anonim ***** válasza:

buldozer jóval erősebb lesz mint a 990EE

jaj ember laptop az laptop, és más vid.kari....

nézd a 6990 erősebb a GTX 460 nál, ez egyértelmű, akkor az ati a jobb nem?!

a GTX 590 erősebb a 6670 nem?!akkor nvidia a jobb?!

öcsém fogd már fel hogy a 6970 JOBB

2011. aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
2011. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
de az amd nagyon melegszik.
2011. aug. 3. 13:05
 19/33 anonim ***** válasza:

jó házban megfelelő hűtéssel nem

[link]

[link]

2011. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező ha ilyen okos vagy hogy te mindent tudsz hogy intel jobb meg az Nvidia a király akkor minek teszel fel kérdést itt? Szerintem igenis megérik az árukat az Amd procik és egyáltalán nem rosszak. Videokártyából pedig nagyjából hasonló teljesítményt hoznak az Nvidia és Ati kártyák. Ám én mégis Ati-t vennék...
2011. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!