Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segitsetég? Nem értem!

Segitsetég? Nem értem!

Figyelt kérdés
AMD meg az ati az ugyan az meg a gigabyte meg az nvidia is cugyan az?mert látom hogy amd radeon 6990,pedig az ati radeon lenne nem?meg gigabyte gtx 580,amikor az nvidia gyárt gtx-t....pls segitsetek.
2011. aug. 2. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Az AMD még 2006-ban felvásárolta az Ati-t, azóta csak mint márkanév fut. Illetve már azon sem, mert a 6000-es sorozatot már AMD néven adták ki, és nem Ati.


Az nvidia az AMD-hez hasonlóan csak chipeket gyárt, semmi mást.


A Gigabyte teljes lapkákat és kártyákat gyárt, amire rárakják az AMD-től vagy nVidiától vásárolt chipeket.


Remélem így érthető.

2011. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
áhh értem tehát nvidia cucc van benne a gigabyte-ban,csak a nvidia a gigybyte nevet hassnálja?
2011. aug. 2. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer:


nVidia: csak grafikus chipet gyárt. Egy szál chipet. Semmi mást.

Gigabyte: ők gyártják a kártyát. A nyákot, a hűtőt rát, csatlakozót, mindent. A grafikus chipet pedig megveszik az AMD-től vagy nVidiától.

2011. aug. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és a gigabyte is oylan jó mönöségü mint az nvidia ?vagy az amd mint az ati?
2011. aug. 2. 13:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Feladom...
2011. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jólvan már:D bocs
2011. aug. 2. 14:04
 7/8 A kérdező kommentje:
azert nyomattam zöld kezet:D
2011. aug. 2. 14:04
 8/8 anonim válasza:
nyugi, én értem, nem te vagy a hülye;)
2011. aug. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!