Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy új gépházat, vagy inkább...

Egy új gépházat, vagy inkább egy új laptopot érdemesebb venni?

Figyelt kérdés
Mindjárt kezdődik az egyetem, ráadásul mérnök szakos leszek. Gondolom ide már nem lesz jó a régi, lassúcska gépem. De melyiket érdemesebb venni? Nyilván mindkettőnek vannak buktatói is a vásárlásnál. Adnátok tippeket, hogy mire figyeljek a vételkor, és milyen konfig az ami megfelelne? Esetleg konkrét típust is írnátok? A gépháznál nem az üres házat értem, hanem, hogy benne van minden elem.
2011. aug. 2. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak a félreértések elkerülése végett: belőled lesz mérnök?
2011. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát ha mérnök szakra járok, akkor igen, belőlem lesz majd egyszer mérnök.

De ezt hogy lehet félreérteni? Azért gondoltam, hogy egy új, nagyobb bírású gép kellene, mert biztos lesznek spec programok majd, aminek nagyobb gépigénye van.

2011. aug. 2. 18:59
 3/16 anonim ***** válasza:

Üdv:)

És hordozni is akarod ? vagy bent maradna a koleszbe?

2011. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Bejárós leszek. Nem a hordozhatóság miatt kellene laptop. Az asztali gép is jó lenne. Ár szerint gondoltam, hogy melyikből jönnék ki olcsóbban.
2011. aug. 2. 19:04
 5/16 anonim ***** válasza:
GÉP :))
2011. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
ha laptopot veszel akkor linuxosat mert 20ezerel olcsóbb :D
2011. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez egyértelmű, utána úgyis újratelepítem egy Win-nel, és egy új féle linuxszal, amit én szeretek.
2011. aug. 2. 19:40
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha mérnök leszel, akkor nézd meg milyen tárgyaid lesznek és milyen programokra kell majd az új gép.


Én pl 1 évig elvoltam bármi gép nélkül, néha mástól kértem és annyin megnéztem a dolgaim. sőt...igazán gépigényes dolgokat csak kb csak 3-4ik és utána években.


Szóval ha nem szükséges, akkor nem kell feltétlenül most új gép, és később jobbak lesznek.

Ha meg új gépet veszel mindenképp asztali, ugyanaz a konfig kb feleannyiból is kihozható mint egy laptop, ha erősebb gép kell, akkor megintcsak asztali ajánlatos.

2011. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez a Toshiba simán meg fog birkozni azokkal a spec programokkal, amit az egyetemen fogsz használni.


Toshiba Satellite C660-12N 102 510 Ft

[link]

2011. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
gép
2011. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!