Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?

Mi lehet a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés
reggel óta bekapcsoltam,és azóta lassú is kicsit,nem volt hang amikor média fájlokat akartam lejátszani,se játékban nem volt hang,azt írta nincs csatlakoztatva valami driver,újra indítottam most megint van hang. de a legfurcsább,és legidegesítőbb,hogy amikor bekapcsolom vagy újraindítom,csomó időt várnom kell amíg betölt az xp egy fekete képernyő van először és lenn tölt be egy fehér csík,azt meg kell várni majd utána lassan tölti be az xp-t ilyet még nem csinált eddig.
2011. aug. 10. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd, a hibalehetőségek kb határtalanok. Elkezdhetném irkálni, hogy miken érdemes végigmenni, és mit érdemes kipróbálni, de ez órákig tartana, ezért nem célravezető.


Legegyszerűbb megoldás az, ha lemented a számodra fontos dolgokat arról a partícióról amin a windows van (képek, dokumentumok, filmek, zenék, könyvjelzők, mentett jelszavak, beállítások, levelek satöbbi, amit amúgy is érdemes elmenteni máshová néha) aztán formatálod a partíciót, és felteszel egy friss windows-t. Felteszed az eszközeidhez elérhető legfrissebb drivereket, és ha utána továbbra is gond van, akkor hardwereket kell tesztelni. Ha meg nem (ami valószínűbb, akkor trójai/registry/driver vagy egyéb galiba volt, amit az újratelepítés könnyebben, és rövidebb idő alatt megold mint a hibakeresgélés, és találgatás.

2011. aug. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
most lett újra rakva az xp,csak már annyira unom hogy nincs olyan hónap nap lassan,amikor ne lenne valami gond vele,valamiért mindig csinálni kell rajta valamit,pár hete lett rá rakva xp,semmi gond nem volt eddig,ez se olyan nagy gond végül is,mert minden működik rajta,csak mondom eddig nem csinálta ezt bekapcsolásnál.
2011. aug. 10. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:

eredeti az a win ami rá lett téve ?

mert ha valami buherált vacak ,akkor nincs min csodálkoznod

2011. aug. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy eredeti :( haverom rakta rá az xp-t,de ő a telepítő cd-t kérte másik havertól,szóval gondolom nem eredeti,meg ki is írta pár nap után hogy megbukott a windows ezen példánya stb.. nem tudom hogy van e olyan ismerősöm akinek megvan az eredeti,nem hiszem.
2011. aug. 10. 15:27
 5/7 A kérdező kommentje:
eddig a meghajtóval volt sok gond,nagyon kevés volt a hely a helyilemezen mindössze pár giga, ami lassította is a gépet,meg a rendszernek se tett valami jót,ezeket megoldottuk haverommal ő jobban ért hozzá,felosztottuk a partíciót és töröltünk olyan meghajtókat ami felesleges volt,már csak egy normális rendszert kéne rá rakni,bevinném az üzletbe ahol vettem,de biztos pénzbe kerülne,ha nem lenne sok be is vinném.
2011. aug. 10. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kiírja, hogy nem eredeti a windows az akkor valószinűleg azt jelenti, hogy be van kapcsolva az automatikus frissítés, amit ki kell kapcsolni, ha nem eredeti windows, nem tudom, hogy más hogy van vele, de én már vagy 4x jártam úgy, hogy bekapcsolva hagytam az automatikus frissítést, és megszívatott (belassúlt a gép, egyre lassabban bootolt)...

ja és érdemes kifújtatni a gépet a portól, noha legfőképpen a játékoknál vehető észre lassúlás, de azért az sem árt!

És az utolsó tippem, hogy ne tegyél fel olyan programot, ami zabálja a ramot, vagy a procit, én feltettem régen egy zenelejátszót, már nem tudom mi volt a neve , de az biztos, hogy attól volt megfagyva a gép! mert miután letöröltem mindjárt gyorsabb lett!

2011. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

előző vagyok!

És ha kevés a ramod ne használj nagy követelményű rendszerrel együtt futó programot, és ami nem kell azt állítsd ki hogy ne indúljon el a windows-al együtt, vagy a programokban, vagy pedig itt : Futtatás<msconfig<automatikus indulás .

JA és vírusírtót is használsz, jobb ha megnézed a vírusító rendszerkövetelményét, mert a Bitdefender az én 1Gb-ból a rendszer mellett még +40%-ot evett le, amit észre is vettem játékba, amíg le nem töltöttem a game booster nevű programot, most kb olyan 2-3 hete lett újrarakva a gép és nem használom vírusírtót, csak tűzfalat (nem a rendszerét)!

2011. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!