Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki kell e van Notebookból az...

Ki kell e van Notebookból az akkumulátort?

Figyelt kérdés
A notebookból tényleg ki kell venni az akkumulátor, ha hálózatról használjuk? Tényleg hamarabb elromlik, ha folyamatosan töltőn van és benne van az akkumulátor is? Vagy ez csak legenda?
2011. aug. 11. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, tanácsos kivenni az aksit. Igen tényleg hamarabb elromlik.
2011. aug. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

persze hogy hamarabb elromlik. Nem hallottál még csepptöltésről?

az meg csak kamu, hogy nem tölti tovább. Csak azok szajkózzák, akik még sosem mérték ki műszerrel, mit csinál a töltő elektronika az akkuval.

2011. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem szajkózok,csak azt írom,amit tapasztaltam.

Soha nem vettem ki az akkut a 3 éves laptopomból.10%-ot romlott eddig.Legalább 2 és fél órát bír./teljesen nem merítettem le/ Ha vacakolok a kiszedéssel,akkor sem lenne jobb.

2011. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Maguk a gyártók is azt mondják hogy FELESLEGES KIVENNI.


A mai Líthium-ion akksiknak megvan az élettartama, ezt 1,5-3 évre saccolják, és az alatt folyamatosan használódik el..ha kiveszed is előbb utóbb lemerül magától hosszú távon.

Másrészt ha megnézed, akármelyik gyártó az akksira max 1 évet vállal, és arra garaniciakiterjesztés nincs.


A gyártók által javasolt "eljárás": akksi bent marad, de heti 1x használd róla a gépet...illetve néha ajánlatos nagyon lemeríteni és újra feltölteni, hogy a töltöttségmérő pontos legyen, bizonyos esetekben képes fals értéket adni.


Alapjáraton nem fog "elromlani" csak ha vmi hibája van.

Nekem 3 éve van a gépben, kb non-stop fut, és az elhasználódása 23%-os...ami azt jelenti hogy egy új akksihoz képest 10-20 perccel bír kevesebbet...na istenem.


Viszont ha bent hagyod a gépben, rengeteg idegeskedéstől szabadítod meg magad egy esetleges áramingadozás esetén, kisebb részben az veszik el amit épp csináltál rajta, de magának a gépnek sem tett jót soha ha csak úgy menet közben nullázod ki.....szóval még minndig olcsóbb cserélni az akksit 3-5 év múlva, mint akármelyik másik részegységet.


Ja igen, egy nagy ellensége van az akksinak, az ha teljesen lemeríted (alapesetben ezt nem engedi a gép, néhány %-ot mindig ráhagy és úgy áll le), de ha valahogy sikerül igazán kinullázni, akkor ott annak kb vége.


Összegezve: akksi maradjon a gépben, azért van kitalálva, ez csak a régi típusú akksikból ránkmaradt "legenda"

(meg ennyi erővel ne használd a billentyűzetet sem mert elkopik...)

2011. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!