Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az ha valamilyen...

Mit jelent az ha valamilyen USB-s eszköz engedélyezve van BIOS-ban vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 12:19
 1/6 tamasoft ***** válasza:

Két egymástól nem elkülöníthető funkciója van.


1. A BIOS-ban letiltani, vagy engedélyezni lehet a alaplap USB portjait. Erre pl. munkahelyeken, vagy internet kávézókban van szükség, hogy ne lehessen használni az USB csatlakozókat idegeneknek. Alapvetően be van kapcsolva.


2. A modern alaplapok lehetőséget adnak arra, hogy a különböző operációs rendszerek USB drive-ről is települhessenek, ezzel együtt BIOS szinten felismerhetőek legyenek az USB eszközök. Ennek a lehetőségét is ki-be lehet kapcsolgatni a BIOS-ban.

2011. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És hol lehet ezt megcsinálni? Mert nekem nem érzékeli semmijen USB-s eszközt.
2011. aug. 16. 12:38
 3/6 tamasoft ***** válasza:
Be kell lépni a BIOS-ba és ott megkeresni az erre vonatkozó állítási lehetőséget.
2011. aug. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hol lehet belépni?
2011. aug. 16. 13:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kezdj neki, mert ennyi infós tudással tönkre vághatod az OS-t/gépet.

A BIOS nem azért van, hogy mindenki piszkálja.

Ha nem vagy hozzáértő, inkább kérj meg egy ismerőst.

Ez nem rossz indulat, csak jó tanács, én sem szeretném, ha esetleg új géped kéne venned.

G.

2011. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

oké.

de azért köszönöm:)

2011. aug. 16. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!