Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Operációs rendszer telepítésbe...

Operációs rendszer telepítésben egy kis segítség?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni operációs rendszer telepítés ügyben. Sajnos nem nagyon értek a gépekhez, az előző régi gépemre is egy ismerősünk segített feltelepíteni az új operációs rendszert, viszont ő most külföldön van,úgyhogy a ti segítségeteket szeretném kérni, mivel látom van itt sok kedves hozzáértő emberke :)

Nos új laptopot vettem egyetemre, szépen meg is jött, Windows 7 operációs rendszer csomaggal. Indítom be a gépet, berakom a CD-t és nem történik semmi, illetve három opció jelent meg a képernyőn:

1. Load freeDOS with maximum RAM freem using EMM386

2. Load freeDOS including HIMEM XMS-memory driver

3. Load freeDOS without drivers

Itt hogyan tovább? Hihetetlen segítség lenne, ha tudnátok segíteni, próbáltam neten is utánajárni, de nem nagy sikerrel. Ja és nem röhögni, van aki rajzolni tud, vagy főzni, mások a gépekhez értenek, mint ti kedves fiúk (lányok) :D Úgyhogy segítsetek egy kétségbeesett leányzón! :)


2011. aug. 26. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Emberke...nem vagyunk mi törpék, sem pisis gyerekek.
2011. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A freedos az hol windows 7?

Amúgy meg egyes pont.

2011. aug. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nálam az emberke egy kedveskedő szó, eddig még nem szólt be senki, hogy beletiportam a lelkébe, ha használtam ezt a szót rá de akkor kössél belém :/ egyszerű segítséget kértem, próbáltam normális hangnemben leírni ezt, de úgy látszik nem sikerült.


Kettes válaszoló: Mint leírtam nem értek hozzá. Kaptam egy Win7-es telepítő CD-t, elindítottam a laptopot, ez jött be, utána beraktam magát a CD-t. Nem történt semmi, továbbra is ez látszik.

p.s.: azért a további segítő szándékú kommenteket szívesen fogadom! :)

2011. aug. 26. 19:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ezt te nem fogod tudni megcsinlni:S Bocsi de igy tudás nélkül ez neked nehéz, amúgy nem. DE ha segít:


BIOSba állítsd át hogy CD legyen az első ami betölt(boot) és így mennie kell a windows 7nek onnantól meg magyarul van az nem ügy.

2011. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De inkább szóljál egy ismerősnek aki ért hozzá, nehogy elnyomkodj valamit mert akkor gáz lesz.
2011. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na szóval az a gond, hogy a gépen FreeDos van.

Azt kéne csinálni, hogy bemész a Biosba és ott átállítod.

Ehhez az kell, hogy mikor beindítod a laptopot, akkor elkezded nyomogatni azt F8-at vagy delt, attól füg, milyen biosod van. Amikor az bejött keresel egy olyan fület, amiben a boot sorrend van (primary, second...) oda bemész és a primaryra rámész, entert nyomsz vagy +t (biosa válogatja) és megkeresed a DVD-t vagy CD-t ahogy ki van írva. Azt kiválasztod és a secondaryra rámész, ott a HDD-t válaszd. Ezután mentsd el az állapotot, a legjobb az ha valami olyanra mész rá, hogy exit and save. Majd ekkor újra indul a laptopod és fel fog pörögni az olvasóban lévő Win7 lemez és tudod telepíteni.

2011. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó válaszoló! :) Probléma megoldva ( elméletileg), holnap viszem a gépet egyik ismerősnek, aki feltelepít mindent rá :)
2011. aug. 26. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A 19:53-asnak igaza van, inkább keres egy olyan ismerőst, aki valamennyire ért hozzá, mert ez bonyolult lehet ahogy leírtam.
2011. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jól mondja az előttem levő, megcsinálnám neked de gondolom Pesten laksz
2011. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az előző az utolsó előtti válaszolónak szólt, de ismét nagy köszönet az utolsónak! Megpróbálkozom vele, de ha nagyon pancserkodok vele, akkor inkább gyorsan abbahagyom, és viszem ismerősnek holnap :D Még egyszer köszönöm az utolsó kettőnek! :)
2011. aug. 26. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!