Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hülye vagyok a számítógépekkel...

Hülye vagyok a számítógépekkel kapcsolatban. Hogyan tudnék még megmenteni pár adatot? (És még pár kérdés)

Figyelt kérdés

Windows xpm van, valószínűleg nem eredeti(nem tudom biztosan). Tönkrement a merevlemezem, ha elindítom a gépet egy idő után újra indul, majd megint újra indul. csökkentett mód se indul el. Tehát ha most veszek 1 merevlemezt kb 20-30 ezerért, akkor csak azt kell néznem hogy kompatibilis-e az xp vel? Vagy azt is hogy milyen videókártyához,memória kártyához kompatibilis?(igen, nagyon hülye vagyok a számítógépekhez)


Másik kérdés: Megprobálnék csak 1-2 adatot elmenteni róla, kiszeretném kapcsolni a S.M.A.R.T.-ot mivel így állítólag elindíthatom. Az elején benyomom a DEL-t, bejön a STANDARD CMOS Features, Advanced BIOS features, H/W Monitor stb... De egyik menüben sem láttam semmilyen S.M.A.R.T.-al kapcsolatos dolgot. Akkor hogyan tudnám kikapcsolni a S.M.A.R.T-ot?


2011. aug. 28. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy a merevlemez ment tönkre?


Kétféle merevlemez van, SATA csatlakozós (ez az újabb), és a régi típusú, ahol egy széles szalagkábel csatlakoztatja a merevlemezt az alaplaphoz (IDE, ATA, PATA néven is hívhatják). SATA merevlemezt kellene venned, mert ez újabb, korszerűbb, olcsóbb. Viszont azt még meg kellene nézned előtte, hogy van-e SATA csatlakozó az alaplapodon, illetve jön-e SATA csatlakozó a tápegységből.


3 lehetőség van:

1. van SATA csatlakozó az alaplapodon, és van SATA tápkábel a tápegységből: ilyenkor teljesen egyértelmű

2. van SATA csatlakozó az alaplapodon, de nincs SATA tápkábel a tápegységből

ilyenkor SATA merevlemezt veszel + egy átalakítót a tápkábelhez (Molex-SATA átalakító, kb. 300 forint)


3. nincs SATA csatlakozó az alaplapodon, bár ez valószínűtlen.


A google-val kereshetsz képeket ezekről a csatlakozókról, hogy azonosítani tudd őket az alaplapodon.


Ha az eddig leírtak túl bonyolultak voltak, akkor fogod a merevlemezt, kiszeded, elviszed magaddal a számtech.boltba, és megmondod, hogy egy ilyet kérsz.. :)

De ha te magad mondod, hogy hülye vagy hozzá, akkor én azért megkérdezném valakitől, hogy most tényleg a merevlemez rossz-e, nehogy feleslegesen vegyél egyet. A merevlemez pedig nem 20-30ezer, hanem egy 500GB-os merevlemezt kapnod kellene 10.000 forint körül.


Addig amíg nem vettél egy új merevlemezt, szerintem kár kísérletezni az adatmentéssel, mert többet árthatsz vele mint használsz.

2011. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy nem a merevlemez ment tönkre hanem a tápegység .Amennyiben betölti az XP-t. A merevlemezt a Hard disc sentinel programmal tudnád leellenőrizni.Merevlemez csatlakozásnál a típusa számít ATA vagy SATA (általában),ez az alaplapba épített csatlakozótól függ egyébként kompatibilis. A másikra nem tudok mit mondani talán itt van megoldás: [link]
2011. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link] Samsung hd200hj -m van.


Megtudtam nézni hogy az elején ezt írja ki: "hard disk: S.M.A.R.T Status BAD, Backup and Replace"



És pont 1 évvel ezelőtt volt hogy az egyik elsődleges adat patrícióm csak úgy NTFS ről fat32 re váltott és minden adat elveszett róla. Régebben erre mondták nekem hogy haldoklik a merevlemez. Akkor szerintetek merevlemez vagy más baja van?

2011. aug. 28. 18:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Pár hónapja pedig leellenőriztettem a hdd t, elég nagy százaléka volt hibás szektor(úgy emlékszem hogy a szektorok legalább 60%-a hibás volt), akkor lefutattam a hdd regeneratort ami nagy részét kijavította. Ezek alapján amit eddig elmondtam nekem inkább hdd gyanús, de akkor valószínű hogy más is ludas lehet mellette?
2011. aug. 28. 18:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Vagy vedd ki a merevlemez és nézd meg hogy a bios be jön e hiba nélkül (f8, vagy valamelyik másik f jelű billentyű nyomkodásra jön be bekapcsolás után közvetlen ) akkor lehet ,hogy tényleg merevlemez hiba okozza.Legegyszerűbb lenne szervizbe vinni ott meg tudnák nézni.Így nem lehet megalapítani a hibát csak a lehetőségeket soroljuk.De ha egy éve haldokolt,akkor tényleg megérett a cserére.
2011. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!