Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha bejön a gépem ezt az...

Ha bejön a gépem ezt az üzenetet dobja ki: reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key. Mitől van ez? Meg hogyan lehet a biost frisiteni?

Figyelt kérdés
néztem egy progival a bios álapotát és 35%ba rossz! hogyan tudom azt könnyen kijavitani? ha másik xp-t rakok fel az segit a megoldáson?
2009. ápr. 18. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sem értek nagyon hozzá de az biztos,hogy az xp újratelepitése nem oldja meg a problémát!
2009. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hintalow ***** válasza:

Ez az üzenet egész pontosan azt jelenti, hogy nem talál olyan eszközt amiről oprendszert tölthetne be. Ez lehet hibás vinyó, galyra ment oprendszer, esetleg alaplapi hiba is (kicsi az esélye)

Ill. lehet még kábel hiba is, mozgasd meg a vinyó és az alaplap közötti kábeleket is.

Esetleg még a biosban is megnézheted, elképzelhető, hogy elállítódott a bootsorrend (találkoztam már olyan lappal, ahol a bootolást csakis IDE0 -ás beállítással végezte el, mit agyaltam mire rájöttem...)

2009. ápr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is ugyan ez a bajom a mostani gépemmel..de érdekes,hogy ha az emlékezetem nem csal régebben ehhez vettem egy uj 320 as vinyot és akkor is ezt csinálta...hogyan lehet kiszúrni ha alaplap a hiba ?

Amugy az alaplapom Asrock K7 Upgrade 880 van.Memoria tetszet most csinálom.

2012. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!