Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Partícionálási gond!?

Partícionálási gond!?

Figyelt kérdés
Újra akartam rakni a win7-et (Home premium), és szerettem vonla ketté szedni a winchestert ami 230GB-os (hogy az op.rendszer külön legyen).De amikor odakerülök hogy megadjam mennyi legyen a másik partíció, nem enged csak 100MB-ot. Miért? Mit csinálok rosszul?
2011. szept. 3. 18:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

"nem enged csak 100MB-ot"


és ezt hogyan értelmezzük?


ha két egyenlő félre akarod osztani, lefuttatod a compmgmt.msc windowsos eszközt, és bemész a Lemezkezelésbe

rányomsz a nagy windowsos partícióra jobb egérgombbal, és ZSUGORÍTÁS... opciót választod.

beírsz egy kívánt értéket, mondjuk 160000

és összehúzza 10 másodperc alatt

a fennmaradó helyen meg csinálsz egy partíciót az előbb leírt módon, csak most az Új kötet létrehozására.


ugye nem is volt olyan nehéz?

2011. szept. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mikor telepítem az op.rendszert,van olyan lehetőség hogy partíció formázása/létrehozása és ott meg kell adni hogy mennyi legyen az új partíció, na ott nem tudok többet beírni 100MB-nál.Egyébként az op.rendszer számára akarok 50GB-ot.
2011. szept. 3. 19:01
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Alapból megabájtban kell beírni abba a mezőbe a kívánt méretet. Azt fogja átszámolni neked utána gigabájtra.

Azért a microsofték sem olyan hülyék.

A váltószám 1024. Meg a veszteségek, 10-30 mega partíciónkként.

2011. szept. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyéni

[link]


[link]


Új

[link]


Méret

[link]


igy csinálod?


/létrehoz majd egy 100mb particiot is, ezzel ne foglalkoz, a rendszernek kell/

2011. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen így, de amikor az utolsó képen látható lépésre jutok, ott nem tudok többet 100MB-ál se beírni, se a nyilakkal felvinni!
2011. szept. 3. 20:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Jó particiot választottál? Mekkora a mérete?

A win7 létrehoz egy 100mb-os particiot magának, nem arra akarod az új rendszert telepíteni?

2011. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak: csak azon enged új partíciót létrehozni, a másikon nem. Egyszerűen nem értem. Mit csinálok rosszul?
2011. szept. 4. 10:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Ooooh... 100mb-ra hogy akarsz wint telepíteni?!


A 100mb particot törölheted is, a win7 ugyis létrehozza magának megint a telepítés során.


A másik particot válaszd! Van rajta elég hely? Formáztad? (az adotok törlödnek a formázás során!)

2011. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem,nem a 100BM-ra akarok win7-et telepíteni, csak azt mondom/írom hogy csak azon engedne új partíciót létrehozni,a másikon nem!!! Azon van 230GB hely, és igen formáztam.
2011. szept. 4. 11:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen vinyo?

ha már particiónált terulet nemtudod particiónálvni

minden particiót torolj amig marad egy szabad particionálatlan térulet

majd eböl csinálj egy 50gb ost aztán a tobit a másiknak

2011. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!