Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Min a legbiztonságosabb az...

Min a legbiztonságosabb az adattárolás?

Figyelt kérdés
Memóriakártya? SSD? Pendrive? Mert a hagyományos merevlemezben meg az optikai lemezekben már csalódtam.
2011. szept. 5. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:

akkor a pendrájvban és a memóriakártyában is fogsz még csalódni.


az SSD egy kutya velük, tehát abban is.



amiben nem csalódhatsz, az a redundáns adattárolás.


nem hülyeségből alkalmaznak a kormányhivatalok adatbázisainak tárolásához RAID tömböket.

2011. szept. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 mokkacsino ***** válasza:

Vannak olyan speciális (aranybevonatú lemezek) amiket archiválós helyeken (pl: kórházban felvételek tárolása) használnak és 10 éves időtartamot garantálnak.

Sajnos nincs olyan adathordozó ami teljesen megbízható.

A pendriveal jártam már úgy , hogy egy bedugás után elfüstölt, vagy éppen teljesen elérhetetlenné vált.


Ráadásul a flash memóriák,pendrive-ok erősen limitált újraírási képességgel rendelkeznek.

A merevlemez fizikailag könnyen sérülhet, egy kis apró hiba és annyi a merevlemeznek. Bár nekem van egy 2,5" -os 250-es merevlemezem, ami már 4 éve bírja a dobálástól kezdve a többszöri leejtésen át, az erős hordozgatást is.


Én inkább azt javasolnám, hgy a fontos adatokat minél több helyen tároljuk. Pl.: CD-n , pendriveon és merevlemezen.

2011. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy folyamatosan bekapcsolt gép ramjában sem lenne biztonságban.
2011. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

RAID-5

Vagy

RAID-6


Persze jóval drágább egy sima merevlemeznél, de az elsőnél egy merevlemezed akármikor tönkremehet, és minden adat megmarad, RAID-6nál pedig akár kettő is tönkremehet.


Ez sem 100%os, de elég közel van. Mellesleg a teljesítménye is elég szép. :)

2011. szept. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem töltsd fel az Amazon felhőjébe! Biztonságos, mindenhonnan elérhető, olcsó. Az Amazon nem csak vállalatoknak, de még kormányzatoknak is kínál megoldásokat. Tényleg nem szarral gurítanak... Ha különösen fontos adatok, akkor legyen meg fizikailag két különböző helyen is.
2011. szept. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és lemaradt: utolsó, kérdezd meg a MÁV-ot, hogy mennyire biztonságos a RAID :))) Jó, persze ott eléggé bénáztak, meg írtad is, hogy nem 100%-os....
2011. szept. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A papír. :)
2011. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!