Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb választás hd 6770 vagy a gtx 550ti?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 17:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez a tegyél hozzá még egy tízest hozzáállás elég gáz... van akit nem apuci-anyuci töm pénzzel, hanem magának keresi, és ha ennyi pénz van rá, akkor nem lesz +10ezerrel több...


Egyébként hogy válaszoljak is, a GTX550Ti valamivel erősebb, viszont eléggé el van cseszve a memóriás része, én nem vennék olyat.

De a GTX550Ti-vel nagyjából a HD6790 van egy árban, én azt ajánlom, az kb olyan erős mint a GeForce, sőt egy kicsivel még jobb is, és biztos nem lesz vele gond.

2011. szept. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
hát elöszőr is kösszi a védelmet igen jól gondoljátok egész nyáron azé dolgoztam hogy tudjak most venni gépet a szüleim egy 10-essel ki potóltákj és így van 130000ft. a másim hogy mit jelent hogy elvan cseszve a memóriás része? mire gondolsz? rosszul működik vagy lassú?
2011. szept. 20. 16:32
 13/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azért van elcseszve, mert 1GB memória van rajta, és 192 bites a sávszélessége. 192 bitre 768 vagy 1,5Gb RAM "passzolna".

Ezt úgy oldották meg hogy nem minden memória chipnek egyforma a sávszélessége, vagyis ha olyan a játék hogy 768MB-nál többet foglal a videómemóriából, akkor a kártya teljesítménye drasztikusan visszaeshet...

A lényeg az hogy hiába 1GB-os a kártya, ha a játék ki akarja rajta használni mind az 1GB-ot, akkor a kártya teljesítménye kiszámíthatatlan lesz... Ez csak ilyen kamu marketing 1GB... inkább lenne rajta 768MB de az normálisan megoldva.

A Radeonnal ilyen nincs.

2011. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nos szeretem azt is aki így simán lehülyézi a másikat gond nélkül, semmi gond csak b*szódjon meg... de komolyan! A másik az, hogy én már régóta dolgozom kistáska mivel felnőtt vagyok veled ellentétben és igen melózni kell a jobb cuccokért ami egyre nehezebb ha számlákat is kell fizetni, ennyit viszont nem érdemes rugózni azon, hogy két bazira hasonló kártya közül melyik legyen. Ja és mondom ezt úgy, hogy nekem szarabb kártya van a gépemben mint a fent említett két darab.
2011. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ööö most nem tom hogy ezt kinek írtad de én senkit nem hülyéztem le amúgy a tanácsokat kösszönöm de az a baj hogy tényleg nincs rá több keret mert tényleg nyár óta dolgozok és most a suli mellet is fogok am te is tod ha már felnőt vagy hogy milyen nehéz valamire még plussz 1k-t kihozni de bocs ha megbántottalak
2011. szept. 20. 21:30
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem kérdező ezt a 06:19-es okostojásnak írtam, bocsánat ha félreérthető volt. Neked teljesen jó a hozzáállásod és valóban nehéz kigazdálkodni a kívánt összeget, de egyet megtanultam: sokszor az olcsó a drága. Értem ezt úgy, hogy nem egyszer akartam kompromisszumot kötni egy egy alkatrésszel de mindig csere lett a vége a drágábbra, így rosszabbul jártam mintha egyből a jobb minőségűt/drágábbat vettem volna, igazából ezért javasoltam a további gyűjtést egy 10-es erejéig, annyit szerintem megér a dolog, persze csak ha össze tudod hozni ha nem megy akkor jó kis konfig lesz ez is.
2011. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen kösszönöm a segítségeteket nagyrészben a ti és az elöző kérdések válaszolói alapján vettem meg a gépet. Szerintem nagyon fasza kis gép lett. ALAPLAP: GA-880GM-USB3 CPU: AMD PHENOM II X4 955 VGA: SAPPHIRE ATI RADEON HD 6850 1GB GDDR5 +DIRT3 RAM: KINGSTON 2X2GB HYPERX 1600MHZ DDR3 HDD: SAMSUNG 1TB ODD: DVD-WR TÁP: CHIFTECH 500W IARENA HÁZ: ASUS TA-N11
2011. szept. 25. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!