Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van így értelme 4GB-nál több...

Van így értelme 4GB-nál több RAM-ot tenni gamer gépbe?

Figyelt kérdés
Én még nem is láttam olyan játékot, aminek kéne több, de jól van, vannak akik előre terveznek. Na már most akkor meg rá vannak kényszerítve a 64 Bites rendszerre ha ki akrják használni. Annyiszor olvastam már hogy mindig panaszkodnak a 64 bitesre hogy így úgy nem kompatibilis meg nem megy rajta a game stb... Van így értelme 4 GB felett venni ramot?!
2011. szept. 27. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennél a memória nem lesz olcsóbb úgysem, szóval akkor is 8 gigát vennék, ha nem lenne szükségem rá (most 16 giga van, de néha ez is kevés). Mondjuk nem csak játékra használom.


A 64 bites rendszerekkel semmi gond nincs, tökéletesen működik minden.

2011. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem 4GB RAM-om van és 32 bites o.p. rendszer van a gépemen. úgy vagyok vele a 3.25 is elég.

de ha ilyen 4 magos phenom procid meg 6850 szintű VGA-d van akkor tedd fel midneképp a 64 bit-es verziót és lehetőleg Win 7 ultimate-t mert az a legjobb.

2011. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amihez kell az erőgép, az már kompatibilis a játékokkal (vagy fordítva). Pl Crysis2 eleve 64 bitre is le van fordítva. És egyre több ilyen lesz. A memória nem csak arra jó, hogy meglegyen egy minimum, ami kell a játékhoz. Eleve a gép működése gördülékenyebb a több memóriával. Gondolj bele, hogy a Windows XP minimum 64MB memóriát kér. Használd már 256MB-tal, ami a négyszerese! Megőszülsz, mire egyáltalán elindul. Az unokád is, mire elindítasz valamit...

Szóval igen, lehet értelme. De nem, nem (csak) a játékok miatt. Persze nem gond, ha a játék textúrástól a memóriában van...

2011. szept. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Panda Péter ***** válasza:
100%
alapvetően, csak szimplán a kérdésre válaszolva azt mondom, a játékokhoz nem kell 4GB. de most olyan piszkosul alacsonyan vannak a ddr3 ram árak (a gyenge forint ellenére is), hogy szerintem érdemes most betárazni 8GB-ot, lehet használni kreatívan is a fennmaradó ramot (pl pagefile-t átültetni ramdiskre, csak hogy a leghasznosabbat mondjam).
2011. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" lehet használni kreatívan is a fennmaradó ramot (pl pagefile-t átültetni ramdiskre, csak hogy a leghasznosabbat mondjam)."


Mi értelme van a memória lapozófájljához a memóriából elvenni egy darabot? Nem jobb inkább kikapcsolni a lapozófájlt???

2011. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Panda Péter ***** válasza:
lehet kikapcsolni, de nem igazán ajánlott. néhány app pofázik/bugol/nem indul ha kikapcsolod. egyébként főként SSD-nél van értelme ezt megcsinálni, hogy az ember kímélje a lemezt.
2011. szept. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam még semmi baj nem volt 64 bites Win7-tel, és egyre több a 64 bites program is.

A 4GB-nál több memóriára meg tényleg nincs még szükség játékos gépbe, de annyiból érdemes lehet megvenni hogy most nagyon olcsó a RAM, és később még jól jöhet.

2011. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!