Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzorra integrált videó?

Processzorra integrált videó?

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy rövid időn belül bejönnek nagyobb teljesítményű, mostani értelemben mondjuk egy GTS450 - HD6670 szintű vagy jobb CPU-ra integrált GPU-k?
2011. szept. 28. 00:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan így lesz. A következő generáció mindig übereli az aktuálisat, ez a természetes folyamat. A következő nagy dobás az AMD-től a Trinity APU. Ha az kijön, én sem fogok szórakozni külön VGA-val. Eladom a mostani cuccokat és mATX alapra építek egy trinity-s gépet.
2011. szept. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már magában a GPU integrálása is nagy dobás, szerintem hasonlóan nagy fejlesztés, mind anno az FPU integrálása a CPU-ba
2011. szept. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nézz bele. Már most is vannak szép megoldások.

2011. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 lordsithlord ***** válasza:

Informatikusként nekem vannak fenntartásaim a technológiát illetően. Összeintegrálni a 2 legjobban melegedő alkatrészt (mert ugye a CPU és a GPU melegszik legjobban), ez szerintem elég komoly problémákat vet fel, hogy csak az alapokat említsem, a jelentős élettartam csökkenés kockázatát.


Elképzelhető ugyan, hogy hamarosan nagyobb teljesítményű grafikus résszel rendelkező procik is kijönnek, de a technológia még gyerekcipőben jár, így én azt mondanám, hogy ha elmegy az első széria 1-2 évig gond nélkül, akkor már szabad megvenni az ilyen procikat.

2011. szept. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A procigyártás már kifejledt, egyáltalán nem nevezhető kezdőnek. A gpu integrálása csak egy újabb lépcsőfok, de sokban nem tér el a technológia. A melegedés egy probléma lehet, de már 32nm-nél járnak. Ez újabb minusz pár fok disszipációt jelenthet. Szerintem jó ötlet, mert a kettő egy tokba és egy lapra való integrálásával mégjobban gyorsítható az adatáramlás. Nem kell sávszűkítő csatornákon átvezetni az adatot a vga kártyáig, mint ahogy most. Lerövidül az út és kiszélesedik az adatbusz a kettő egység között, tehát elegendő lehet kisebb teljesítményű gpu mag integrálása nagyobb hatásfokkal.
2011. szept. 28. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
informatikus barátunk által említett probléme orvosolható lesz a közeljövőben(és most is) erős hűtővel, órajel visszavételével, esetleg a gyártók keresnek megoldást a hőm. csökkentésére
2011. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
figyelj csak: azért kell magas órajel, hogy több utasítást tudj elvégezni adott idő alatt és sorban több adat férjen át. Ha megsokszorozzuk a műveleti egységek számát és megnöveljük a buszok szélességét, csökkenthetjük az órajelet.
2011. szept. 28. 19:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt a Kaveri/Godaveri. :) Talán tűrhetők már a top Intel GPU-k is.
2015. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!