Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak a szerencsén múlik, hogy...

Csak a szerencsén múlik, hogy jól működő merevlemezt veszek vagy sem?

Figyelt kérdés

Mint a legtöbb ember, amikor valami drágább technikai eszközt készül venni, én is először a neten nézem meg, hogy a választott eszközről milyen véleményeket írtak eddig a vásárlók.

Nemrég új külső HDD vásárlására adtam a fejem, és néhány alapjelölt kiválasztása után(Samsung Story Station 1,5TB, Samsung G3 Station 1,5TB, WD Elements 1,5TB) elkezdtem böngészni a netet személyes tesztek, fórumok, vélemények után, ami alapján kiderül, melyik a legjobb választás.

Mindegyik jelöltről volt jó vélemény és rossz vélemény egyaránt, egyik sem emelkedett a másik fölé.

A newegg.com véleményei sem bizonyultak döntőnek, mert mindegyik HDD-nél volt úgy 15-20%-nyi vélemény, ami szerint az eszköz 1 hónapon belül tönkremegy, és nem ér semmit, míg másik 40-50%-nak sosincs semmi baja az eszközzel.

Tényleg ennyire a szerencsén múlik, hogy jó vagy hibás HDD-t vesz meg az ember? Mert az a 15-20 hibaszázalék elég félelmetes egy olyan eszköznél, aminek fontos adatokat kellene hosszú ideig eltárolnia gond nélkül.

Ti mi alapján döntitek el, hogy egy adott merevlemez megbízható vagy sem?


2011. szept. 28. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
A felhasználón múlik. Ha ésszel bánsz vele akkor bírni fogja, ha nem akkor cumi. Ugyanakkor a rossz táp is tönkreteheti, márpedig az esetek többségében ez a helyzet.
2011. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem,samsung store station van bár nem nyúzom.

hha fontos a biztonság mobil rackos raid lemeztömböt vegyél

vagy 2 különbözö hddt és ami nagyon fontos 2 szer mented (mert elég húzos tönkre mentröl visza álitani 300 ezerért adatot)

igen használj feszültség szabályzót

szünetmentes tápegységet minöségit mindenböl

ne gyorsitótáraztasd a hdd t samsungmom nem is lehet

ha nem használód húzd ki

stb.

érdemes kézileg leformázni

ném vaĺami,exFAT alapértelmezet 200KB os foglalási,egységekel pl.

ntfs el hasznalom én. 4096 bájt (4kb)az alapértelmezet ami legkedvezöb minden féle képen.

2011. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Agyon particiónálni agyon defragolni de kel egy külsö lemezt

adatárolásra van nem rendszernek

indexelést ne használj rajta se tömöritést

titkositást se nagyon kéne

zárd el széfben:)

tehát kb ugy kel hásználni mint egy dvd t

(nem onan futatsz programokat stb) ez csak egy tároló...

persze ha töbvan egyiket használhatod "nyúzásra" ha az kel:)

2011. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én WD-t ajánlok.

Régebben vettem 2 külső-t mind a 2 2-Tb-s volt.

Az egyikre rendesen figyeltem meg minden a másikat pedig hurcoltam össze-vissza,volt,hogy le is ejtettem..

Amilyiket leejtettem az hamar elromlott(~3 hónap a vásárlás után,de nem volt gond mivel 36 hónap gari van rá:D) a másik pedig gond nélkül megy.

UI: Persze,ha működés közben esik le a külső hdd,akkor annak annyi,mindegy,hogy milyen márka..

Szóval egyértelműen WD-t ajánlok a hosszú gari és a megbízhatóság miatt..

(Ha érdekel akor ilyet használok:

[link]

2011. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közepesen fontos adatokat fogok rajta tárolni, amiket néha fogok csak elővenni. Tehát nem lesz agyonhasználva, viszont az említett hibaszázalékok megijesztettek. Azért 1,5TB nem kevés adat.

A RAID pedig akkor jó, ha az embernek dupla annyi pénze van, ami nekem nincs. :)

2011. szept. 28. 16:26
 6/6 anonim válasza:
2002-ben vettem egy 60 gb Seagate vinyót, azóta azt (is) használom.
2011. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!