Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha modemes internetem van,...

Ha modemes internetem van, akkor attól még bevezethetek egy WiFi Router-t?

Figyelt kérdés
Kicsit érthetőbben: az internetünkhöz kaptunk egy modemet, nem tudom, hogy milyen célokat szolgál, nekünk a szerelő csak annyit mondott, hogy a rajta villogó LED diódák azt mutassák, hogy a netnek minden funkciója(DS, US, Online, Link) működik-e, tehát ha nem világítanak akkor a szolgáltatónál van a gond. No de nem is ez a lényeg, ha ilyennel van bekötve az internet a gépbe, attól még tudok beszerelni egy WiFi Router-t (TP-LINK TL-WR340G), úgy, hogy működjön a gépen illetve a konzolon?:D A választ előre is köszi, pontozok!:-)
2011. szept. 29. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze. A wifi-router összeszerelése az alábbiak szerint történik: kábel a házba -> kábel vége a modembe (modem mindenképpen kell -> modemből 8p8c (RJ45)-kábel a wifi router WAN-portjába -> innen két útvonal lehetséges:

1. Wifi szórja a vezeték nélküli jelet, amit az eszközök vevője észlel és felhasznál (konzol például);

2. Wifi router LAN portjából megy egy kábel a PC/eszköz RJ45 portjába (LAN-kártya csatlakozója).


Konfigurálás után a konzol fogja majd a wifi-t, a PC pedig kábelen kapja a jelet. Ha ez így nem érthető, a routerhez jár képes használati utasítás is, hogy sorrendben mit hova kell csatlakoztatni.

2011. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az adott routernek van egy utp kábelje azt dugod a modem kimenetébe. Konfigurálod a routert, és innentől lesz WI-FI-s Interneted, meg négy gépet is rá tudsz kötni kábellel.


[link]

2011. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen.
2011. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment mindenkinek a zöld kéz!:-) Egyébként ha a Kedves 2. válaszoló nem is mondaná az UTP csatlakozót, észre se venném a modemen:D
2011. szept. 29. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, volt már olyan ezen az oldalon aki nem tudta, hogy minek az a négy + egy szögletes "luk" a routeren. Őt csak a wi-fi érdekelte.
2011. szept. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, vannak ilyenek is:D Még egy utolsó kérdésem lenne, hogy ezek a Router-ek bármilyen WiFi-s készülékre képesek jelet adni? Úgy értem, hogyha megfelelően be van állítva akkor működik mondjuk Nintendo Wii-vel vagy Nintendo DSi-al, esetleg mobiltelefonnal?
2011. szept. 30. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!