Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik a CD\DVD...

Miért nem működik a CD\DVD meghajtó?

Figyelt kérdés
Felpörög, már mindenféle extrém hangokat kiadott ez a laptop. Volt hogy 1 percig próbálkozott , de a végén mindig leállt. Először csak a DVD-ket nem játszotta le, és most mát a CD-ket sem. De úgy vettem észre CD-k között is van különbség , valamelyik 1 perc próbálkozás után elindul, mondjuk az ritka , DE AZ XP TELEPÍTŐ CD NEM !!!
2011. okt. 1. 19:12
 1/1 tamasoft ***** válasza:

A laptop optikai meghajtók el tudnak romlani. El is szoktak, mivel nem olyan robusztusak, mint egy asztali gépbe való meghajtó, ráadásul nagyobb hőnek, és hordozásnak vannak kitéve, plusz az optikai író/olvasó fej minden kinyitásnál érintkezik a külvilággal.

Ha csörög-zörög, meg kell nézni mi lehet az. Én már javítások során találkoztam beejtett, becsúsztatott sim-kártyával, gamekapocsal is a drive házban, a süteményekről, kekszekről nem is beszélve. Vagy letört belül valami? Az is zöröghet.


Ha csak a beolvasással nem bír a készülék, de fizikailag jónak tűnik, akkor az optika van elkoszolódva, elzsírozódva, vagy a vezérlő van kiégve. (Gondolom karcmentes lemezzel ki van próbálva, hogy azzal sem megy...) Nagyon óvatosan gyógyszertári 98%-os alkohollal és fülpiszkával meg lehet tisztítani, de ritkán oldja meg a problémát.


Ha ekkor sem megy, akkor elért az üzemidejének a végére, és ki kell cserélni, ha kell garanciában, ha a garancián és a tisztításon mind túl vagyunk, valószínű, hogy javítani sem nagyon érdemes, csak cserélni.


Összességében a laptop drive-k, ahogyan a laptop maga is csak szükség megoldás, napi rendszeres használat mellett néhány év alatt kifekszik.

2011. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!