Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozgatja ezt a PC bekapcso...

Mi okozgatja ezt a PC bekapcsolási hibát? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Van egy gép Gigabyte alaplappal. Bekapcsoláskor nem indul el a CPU ventilátor és értelemszerűen a gép sem, csak a vinyót hallani forogni meg a táp hűtőt. CPU hűtőt kicseréltem, újrapasztáztam rendesen. Ha elindul a gép jobb esetben le is bootol, majd egyszercsak megfagy az egér a képernyőn. Újraindítás után megint az első jelenség jelentkezik. Amint írtam; a CPU hűtő cserélve van és működött is már vele, hőmérséklet is rendben volt vele. Két táppal is próbáltam, szóval a hűtő és a táp kizárva. BIOS frissítést is csináltam amikor épp elindult, azután is ment már vagy 2-3 hetet több-kevesebb sikerrel. RAM probléma lehet? Mind a 4 soltba próbálgattam már, semmi. (512 DDR1, netgépként üzemel anyumnak)
2011. okt. 10. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát haver, szerintem az az alaplap nagyon a végét járja, én nem erőltetném!
2011. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 _Jessy_ ***** válasza:
Első CPU ventilátor leállásnál túl sokat állt, és megsült a processzor.
2011. okt. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez mind oké, csak az a vicc, hogy van akár 3 hét amikor egész nap megy és semmi probléma nincs vele... Egy nap aztán kezdi, 5-6 próbálkozás után megint elindul és kezdődik minden előröl.
2011. okt. 10. 17:51
 4/6 A kérdező kommentje:
Jogos, azt kihagytam, hogy visszatérő probléma, kb 2-3 hetente jelentkezik.
2011. okt. 10. 17:52
 5/6 _Jessy_ ***** válasza:
Egy sült processzor csodákra képes, ha az utolsókat rúgja. Néha megy, néha nem... Aztán majd egyszer csak végleg beadja a kulcsot. Az is meglehet, hogy az előttem szólónak van igaza, és az alaplap lesz az, de szerintem ennek eléggé kicsi az esélye a kórtörténet alapján. Feltéve persze, hogy a hűtés leállás előtt nem voltak ilyen problémák.
2011. okt. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Proci kicserélve és a hiba tovább jelen volt. Közben viszont rájöttem. Régi a gép, így szalagkábel van a vinyóhoz is és ez a kábel volt megtörve.
2011. nov. 13. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!