Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lcd tv Pc használatnál tényleg...

Lcd tv Pc használatnál tényleg beéghet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Egy olyan kérdésem volna hogy lcd tv monitornak lenne használva tényleg beéghet-e? Az eggyik oldalon olvastam.

"- konzollal való használat: Mi a helyzet a konzollal? Korábban szintén jellemző volt (és sok gyártónál sajnos mai napig az), hogy gyors, hirtelen mozgásokat tartalmazó konzoljátékoknál (lehet PC játék is) fura, többnyire zöldes árnyalatú utánhúzást produkál a TV. Ezt hívják foszforlag-nak. Az utóbbi évben jelentős fejlesztések történtek ennek kiküszöbölése érdekében, amiben a Panasonic bizonyul éllovasnak. A Panasonic 2008. évi modelljeitől kezdve gyakorlatilag nem tapasztalható ezen utánhúzás. Az össz kompromisszum, amit itt is meg kell kötni megintcsak a ghosting - beégés témakörhöz köthető: az állandó képelemek, mint pl. a játékok HUD-jai (Head Up Display - eredményjelzők) több órányi játék után ghostingot (súlyos esetben beégést) eredményeznek.

"

A másik kérdésem az volna hogy van egy nvidia geforce 220gt videókártya a következö kimenetekkel: HDMI + DVI + VGA.Hogy milyen kábelt célszerü vásárolni a tvvel való összekötéshez...Csatlakozók: 15 tűs D-SUB bemenet, CI Plus, fejhallgató, HDMI bemenet, komponens bemenet, SCART bemenet, USB 2.0

HDMI szabvány: 1.3

Köszönöm a segitséget.


2011. okt. 20. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom bár nem vagyok még benne annyira a szakmába hogy ezt csak akkor érheti el valaki ha 9sszevissza dugdos bele 20 fajta át alakítót és ugye az áramleadások meg egyéb ellenállások miatt vagy túl gyengén kapja a jelet vagy túl erősen. Ilyenkor célszerűbb venni egy ahhoz való át alakítót Ha van a vidkártyádon HDMI kimenet akkor arra rátudsz kötni egy LCD tv-t mert szinte mindegyikben van olyan. De ha olyan TV-d van vagy veszel amibe van VGA bemenet akkár minden további nélkül használhatod. Tudtommal léteznek olyan át alakítók is hogy RCA és scart át alakító ami még jó szokott lenni és a legtöbb videokártyában van egy S-video bement amibe az egyik RCAT betudod dugni de ahhoz a hangfalakra szükséged van ha hangot is akarsz persze az nem a TVből fog kijönni remélem érted mit mondok. És én is remélem hogy nem mondtam túl nagy hülyeséget mert még nem vagyok benne a szakmába :)
2011. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

előzőnek:

az átalakítóknak nem sok köze van a beégéshez...

a kérdésre:

az lcd eleve kevéssé hajlamos a beégésre, mint a crt, ezért nem valószínű, hogy előfordulna vele csak azért, mert monitornak használod a tv- t.

amit pedig beidéztél, annak nem sok köze van az lcd- hez, mivel a "foszforlag" eleve elő sem fordulhat lcd- nél, lévén, hogy az lcd- nél nincs foszforfelület.

utánhúzás valóban előfordult a régi lcd monitoroknál, de annak oka egészen más volt, mint az crt- nél esetleg előforduló utánhúzáshoz, és a mai lcd- knél gyakorlatilag nincs utánhúzás.

2011. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Hát figyelj, megmondom őszintén, hogy én nem értek hozzá, mi van a TV hátlapja alatt/képernyője mögött, de már 2 éve használom a 82 centis lcd tévémet monitornak és semmi baja. HDMI kábellel szép, tiszta képet kapsz.
2011. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segitséget :)
2011. okt. 20. 13:33
 5/5 anonim válasza:
Én DVI-vel használom a Samsung T260HD-t monitornak. Semmi jele beégésnek, meg én úgy tudtam hogy csak a plazma tv-knél fordult elő az ilyen régebben, viszont vannak olyan plazma tv-k is amin van beégés elleni védelem.
2011. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!