Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átlagos használatnál jelentős...

Átlagos használatnál jelentős különbség a 2 magos és a 4 magos processzor között?

Figyelt kérdés

Nagy hátrányt jelent pl. játékoknál ha a négymagos AMD Phenom II 955 BE helyett csak a 2 magos AMD Phenom II 555 BE procit tudom megvenni?m,Mennyire használják ki a programok/játékok a 4 magos procikat?

Köszi!


2010. ápr. 11. 21:39
1 2
 1/12 Jenci ***** válasza:
100%
Jelenleg elég kevés ilyen játék van.A mai játékok futtatásához elég egy jófajta 2 magos proci is.A videokártya itt a gyenge láncszem.
2010. ápr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Én mindenképpen a 4 magosat venném, még akkor is, ha a játékok egy része nem használja ki, mert így a későbbiekben nem kell újat venni...

2010. ápr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Jenci ***** válasza:
100%

Az első vagyok:

-persze ha most veszel procit én is inkább a 4 magost javaslom.

2010. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
abszolút nem :D vegyél most egy durva 2magosat :D nem véletlenül kerül annyiba 1 jó kétmagos, mint 1 rosszabb 4-es...sokkal jobb 1 jobb 2magos mint 1 rosszabb 4magos! hidd el!
2010. ápr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
szerintem nézd meg melyikben mennyi a cache mérete, az nagyon durván sokat számít. egyébként én is egy erősebb 2 magosat mondanék egy négymagos helyett... illetve jobb videokari többet számíthat...
2010. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Egy igen erős 2 magost javaslok én is.
2010. ápr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Valahol olvastam, hogy: "a játékok a magas órajelet és a sok cachet szeretik, miközben 2 magnál többet nem nagyon használnak." asszem prohardveren volt
2010. ápr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Még ma is egy magasabb órajelen járó 2 magos az alkalmazások 80% ban jobban teljesít mint egy alacsonyabb órajelü 4 magos.
2010. ápr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kicsit leegyszerűsítve:

Ahány mag, annyi program tud párhuzamosan futni.

4 mag 2x jobb mint 2. Mondom nagyon leegyszerűsítem.

Példa.

Fut a háttérben egy torrent kliens. Egy magot megeszik, másik két magon fut a Crysis (amit kétmagra optimalizáltak, már amennyire az a játék optimalizáltnak nevezhető), és a harmadik magot meg a teamspeak használja főleg.

Nem egy magon osztoznak hanem egyszerre futnak.

Így tiszta?

Jobb, egyértelműen jobb, de amit te kérdezel.

A játékok java része nincs 4 magra optimalizálva. A legújab durranás a Bad Company 2-re is a négy magot ajánlják, nekem mégis Full HD-ben (gy.k. 1920*1080) fut minimum 25-30 fps-el 16-os Anmizó és 2x-es AA mellett (nagyobbAntialiasingnál garfikai hibát észlelek szerintem nem szereti az ATi kártyámat). Minden más fullon. És jól viszi. Tehát jobb a négy magos de még mindig nem használjuk ki igazán. Bááár jövőre meg a DX11 beköszöntével már érdemes 4 vagy akár több magra gyúrni hosszútávon.

2010. ápr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!Júniusra tervezek új gépet venni,most csak rakogatom össze az ötleteket na és persze az anyagiakat!Azt hiszem a "AMD Phenom II x4 955 Black Edition" mellett döntök!Halkan jegyzem meg hogy eddig inteles voltam egyébként és most térek át AMD-re:P

köszi!

2010. ápr. 12. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!