Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdekelne hogy mekkora táp...

N3xT kérdése:

Érdekelne hogy mekkora táp kellene ehez a PC konfighoz, és hogy win 7 ből a 32 vagy a 64 bites lenne-e jobb?

Figyelt kérdés

GIGABYTE GA-870A-alaplap

AMD Phenom II X6 1090T vagy 1055T procival

Kingston HyperX 4GB 1333MHz DDR3(2x2Gb)

videókártya kb 512MB-gddr5/gddr3 is jó lenne.

1 sata 160-as vinyóval

Van egy 450Wattos tápom, szeretném ha nem kellene újat venni, ha a videókártyán múlik akkor lehet gyengébb is.

ill. érdemes-e a hexa proci? ill. 32 bites op.rendszeren is ki lehet-e használni?

(a ramról tudom hogy nem)

És a procihoz jó-e a gyári hűtés? nem akarom túlhúzni de a 10-20 gigás full HD mkv lejátszás/konvertálás gondolom igénybe venné.

Előre is köszi!


2011. okt. 21. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Huh...elősször is: Milyen a jelenlegi tápod márkája?

A videokártyádról aztán marhasokat megtudtunk...tudod hány videokártya létezik ilyen paraméterekkel: 512 GDDR5/GDDR3... hát 2 az biztos -.-

64bites oprendszer kell alá.

Ha nem húzod akkor elég a gyári hűtés.

2011. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát nem 2 az is biztos*...magyarul írd le a teljes nevét...
2011. okt. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen processzorhoz mar egy eros 1gigas kartyat vegyel, ne egy szutyok 512est. Min Radeon HD 6770. Mindenkeppen 64bites kell mert a gepben talalhato osszes ram meghaladja a 4GB-t akkor mar 64 bites kell.(Tudtomal 32bites osszesen 4et tud kezelni neked mar a ramod is 4, amihez a vidi kartyad is hozzajon.) Egy Minosegi 500w-os tap boven eleg hozza, de lehet h mar egy 450W0os Cooler Master is pl. A Procihoz eleg a gyari hutes, nekem is azvan es boven megfelelo. A 160Gigas merevlemzes viszont remesen keves. A procit meg sztem kihasznalja a 32 meg a 64 bites is. (Ez nem biztos.)
2011. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nitrouz


Látom teis nagyon értesz hozzá...

A videokártyáknál mióta a RAM mennyisége a fő szempont?

van egy DDR2-es 9500GT-d és az erősebb mint egy 512MB-os 6850?

Az oprendszer bitszáma, tehát h 32 v 64bites, hol halottad h ez számít h kihajtja-e a proci -.- videokártyára szokták mondani h kihajtja-e vagy sem, nem oprendszerre. úristen...

2011. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

szerintem nem egy márkás a táp. most nem tudom megmondani milyen, de 450-es azt tudom:D azért írtam csak ennyit a videókártyáról mert az nem érdekel hogy milyen lesz, csak legyen benne, most meg akarom venni a procit, az alaplapot, és a ramot,(32-bites oprendszert akarok, azért veszek 4gb ramot mert 1000huf-al drágább mint a 2gb, és akkor van 2db 2gb-m...) A régi gépem házát, tápját,vinyóját és dvd-romját használnám, hogy minél olcsóbbra jöjjek ki. a vinyó meg elég, 160 elég a letltéseknek és a cuccoknak, van még egy 2TB egy 1.5TB-s külsöm és egy 1TB-s belsőm ami külsőként üzemel, szóval azoknak van külön tápjuk.:) így hát akad hely bőven:)

a videókártya meg legyenbenne valami gagyi hogy működjön, később meg ha lesz pénz akkor raknék bele egy komolyabbat, de akkor menne mellé a táp is(600-as körüli)

játszani nem nagyon használnám, arra ott az xbox, persze ha meglesz az új táp és vidikari akkor azért nem fogom minden hónapban flasheltetni a boxot mert azt már unom.

2011. okt. 21. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fullhdban jatszanal a gepen, akkor egy 6770-esre elkezdhetsz mar most sporolni mert minden jatekot kozel fullon, vagy fullon tudnal vele futtatni min. 30 fpsel. A roppant okoska aki meg jatsza az agyat az gondolkozzon mar el azon ha egy 1090T prociba belerak egy 512es kartyat(nyilvanvaloan nem egy jo 512est mert a kerdesbol is kiderul, elsosorban nem jatekra fogja hasznalni a gepet) az alapbol nem lenne egy okos dolog, hameg kesobbiekben jatszani akarna akkor meg vegkeppen nem mert lehet akarmien gyors az 512es ha mar a mai jatekok min. kovetelmenye a 512mb ramos vidi kartya es az lehet akarmien gyors ha egyszer a ramja keves hozza. De hajra, akkor jatszal mondjuk egy metro2033-at, egy battlefield3-at egy crysis 2-ot a meno 6850esedel. Mutass mar egy 512mbos 6850est, koss meg bele abba hogy a 32-es vagy a 64-es oprendszer alatt lesz jobb-e a teljesitmenye (SZERINTEM DE NEM BIZTOS ha kinyitnad a szemed...) a cpu-nak es abba is koss bele mar hogy nincs ekezetem ha ennyire unatkozol. Legyszives! :D
2011. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Média centerként is üzemelne a gép konvertálás és (majd)játékok mellett, egy fullHD LCD tv-re kötném rá.

tehát akkor elég így egy ratyi vidikarival a 450 ugye?

és érdemes a hat magos proci? win 7 32 bit lenne rajta, Ram meg már mondtam h miért tennék 2x2Gb-t. Am ha benne hagynám a 4gb ramot és később egy 1 gigás gddr5 ös karit tennék a gépbe(persze a komolyabb táppal együtt), mondjuk, akkor a gép gondolom értelemszerűen variálna magának a vidikari és a ramok memória arányával.

Am érdemes sata1 helyett egy sata3-as vinyót venni? sokat számít? vagy ha a vinyó nem pörög annyit akkor fölösleges?

2011. okt. 22. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!