Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapok a Windows Aero...

Miért kapok a Windows Aero asztali teljesítményére alacsonyabb pontszámot, mint korábban?

Figyelt kérdés

Kezdetben ha lefutattam az élményindexes vizsgálatot, állandó 4.9-es pontot kaptam az Aero-ra. Egyszerre hirtelen 3.1, majd 3.0 jött rá ki.

Próbálkoztam Windows újratelepítéssel, ekkor már csak 2.9 et mutatott.

Őszintén szólva nem értem, mi okozhat ilyet.

A legújabb Nvidia driver van fent.

Ráadásul a 3D grafikai megjelenítés statisztikája nem változott, ahogy a többi hardveré sem és emiatt végképp nem értem ezt mi rontja le.


2011. okt. 22. 15:39
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
Én simán lesz*rnám. :D
2011. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az oké :)

De ez nem ront alapvetően a teljesítményen?

2011. okt. 22. 23:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem, pl: ablakban futtatok egy 3D-s felületű fejlesztői környezetet, vagy modellező programot, akkor arra kihat ez is nem?
2011. okt. 22. 23:23
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

A Windows élményindexe semmit sem jelent. Volt úgy, hogy egy modernebb VGA -s gép kevesebb pontot kapott a videóteljesítményre, mint amiben egy régebbi szériás VGA volt.

Mégis mindkét VGA, más tesztprogramokkal hozta a tőle elvárható szintet. Ennyit a Windows élményindexéről.

Ha a számítógép egyébként normálisan működik, akkor nincs ok az aggodalomra.

2011. okt. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Éértem. Köszönöm a választ:)
2011. okt. 23. 23:49
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy Archive Nvidia Driver-rel sikerült kijavítanom a dolgot. Nem tévedtem, nem véletlen dobott ki az index ilyen alacsony értéket. Ezzel a driverrel újra visszakaptam a 4.9-es átlagot.

S a teljesítmény növekedés más területen is megmutatkozik. Pl: Unreal Engine 3 fejlesztői környezete szinte kezelhetetlen volt, már szerkesztési nézetben is, az utóbbi időben.

A driveres megoldás után, pedig újra röccmentessé vált.

Azt hiszem az OpenGl lehet hibás az újabb driverekben, legalábbis az én kártyám nem támogatja, hiába írják hozzá.

(Ezért nem ajánlom senkinek az auto-update-et :S)

2011. okt. 31. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!