Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért vannak a Windows 7-ben...

Miért vannak a Windows 7-ben 32 és 64 bites programok is?

Figyelt kérdés
És egyébként honnan tudom eldönteni egy programról, hogy hány bites? Ha mondjuk csak az install, vagy az exe van meg?
2011. okt. 25. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tapasztaltam hogy eddig mindkét fajta passzol mindkettőhöz persze abban az esetben ha valakinek a 64 es van fent win7-ből. Ha 32 es win7re rakunk 64 es progit akkor is menne de döcögve. És azért van 32 és 64 es változat mert a 64 es jobban tudja kezelni ha több ramot raksz a gépbe meg az erős procit is jobban kezeli egyébként. Én ezt így tudom remélem nem mondtam baromságot.
2011. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kicsit baromságot mondtál, igen. Nem kötekedésből. Röviden: 32 biten a 64 bites alkalmazások nem futnak, a 64 bites rendszer viszont képes kezelni a 32 bites alkalmazásokat is.
2011. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, nem ez volt a kérdésem! Az ok, hogy vannak különféle programok, de a Windows saját programjaiból egy 64 bites rendszerre miért raknak 32 biteset??? A másik kérdésem pedig az, hogy miként lehet felismerni egy programról, hogy hány bites?
2011. okt. 26. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. 64 bites rendszerre nem lehet 32 bites programot telepíteni, mert az oprendszer nem is engedi meg.

1. Kérdés: Azért használunk néha mégis 64 bites oprendszern 32 bites programot - ezt viszont lehet -, mert van olyan program amiből nincs 64 bites, mert még nem írtak rá

2. Kérdés: Ha ránézel egy programra akkor nem tudod eldönteni, hogy az 32 vagy 64 bites. Ha te töltöd le, akkor az oldalon ahonnan töltöd általában fent van. Ha kapsz egy exe-t, arról nem fogod tudni. 64 Bites gép a 32 bites programokat a "C" mappa "programfájlok(x86)" nevű mappába teszi és a 64 biteseket a sima programfájlok mappába.

2011. okt. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!