Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit ajánlanátok memória...

Mit ajánlanátok memória bővítésre, valamint hogy lehet ddr2-es ramom 133 Mhz? Részletek lent!

Figyelt kérdés
4 memória slot van az alaplapon,2 db 512 Mb ddr2-es ram van benne, ubuntu alatt dmidecode --type memory parancsra azt írja, hogy 133 Mhz-esek. Ez lehetséges, ddr2-es memóriát keresve a neten nem nagyon találtam ami ilyen frekvenciás, Egyébként bővítésre mit ajánlotok? Két egygigás vagy egy kétgigás? Esetleg egy 2gb és egy 1gb, plus 2x 512 báz ez már így tuti nem az igazi.
2011. okt. 23. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A DDR2 egy órajel ciklus alatt két tranzakciót hajt végre, így bár 133MHz-n ketyegnek a modulok, valójában 266MHz-el lehet számolni, tehát 266-os modulra van szükséged. Ilyet már nem fogsz kapni újonnan, de valószínűleg 333 és 400-as is jó bele.


A memória összeállításáról: elsődlegesen mindig az alaplap leírását kell megnézni, itt van leírva, hogy mit támogat. Van olyan lap, amelyikbe csak azonos nagyságú modulokat lehet rakni, de a legtöbb lap fogadja keverve is a modulokat. Ha nem akarsz már bővíteni, akkor érdemes kisebb kapacitásúból többet venni, egyrészt mert általában a kisebbeket olcsóbban megkapod (aki nagyobbat akar, szabadulni akar a régitől), másrészt bizonyos konfigurációkba ez sebességnövekedést jelenthet, dupla csatornás architektúra a kulcssszó, de ebbe most nem megyek bele. Természetesen ha tovább akarod majd bővíteni a gépedet, akkor próbálj minél nagyobbat venni és a mostanit add el, így lesz még 2 szabad slot-od ahova még pakolhatsz több modult.


Még egy fontos dolog: a géped régebbi, gondolom XP van rajta. Az XP nem képes kezelni 4 gigánál több memóriát, tehát ennél többet felesleges belerakni, nem tudja kihasználni a géped.

2011. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan milyen az alaplapom de a gép típusa : fujitsu siemesn esprimo p5615 t


Ubuntu-t használok meg ritkán win7. 3 gigánál többet nem akarok, megtartanám a jelenlegi 1gb-ot (2x512) plusz kellene bele egy 2gb vagy 2x1gb. később már nem bővíteném. bár ez mondjuk álom(ugye a pénz)... 1 gb-al is megy a vas csak hát mikor kihasználom az 1gb ramot meg 1gb swapot akkor nagyon beáll.

amúgy ezt találtam neten valami régebbi írás:

"a DDR memóriák 266, 333 és 400 MHz-es verziókban elérhetők, a DDR2 modulok 400, 533, 667 és 800 (sőt már létezik 1000) MHz-es változatokban."

tehát ezalapján nem értem miért ír az én DDR2-esemre 133MHz-et. Mindenesetre ha nem hagy majd nyugodni a dolog és nincs más akkor belenézek a belsejébe.

2011. okt. 23. 01:15
 3/6 anonim ***** válasza:

A forrásod hibás, DDR2-ben 400-1000-ig (valójában 1066.6) nem az órajel frekvencia, hanem a tranzakciósebesség.


266 MHz-es DDR2-es memóriád van.


Az alaplap dual-chanel-es, 2-2 slotonként ugyan olyan modult rakj bele.

2011. okt. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor a jelenlegiek mellé mehetne bele 2 x 1gb 533Mhz vagy 667Mhz-es?
2011. okt. 23. 01:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, betehetsz, de az egész 266MHz-en fog menni, tehát felesleges gyorsabbat venned. Lehet még kapni 400-ast is, neked bőven elég lesz az is.
2011. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Árban még az 533-as olcsóbb.
2011. okt. 24. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!