Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik processzorhoz milyen...

Melyik processzorhoz milyen VGA ajánlott (nVidia, ATI)? (a leírást is olvasdd el lécci! )

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem hogy ATI VGA-hoz AMD ajánlottabb vagy nVidia vagy mindegy. Ez csak egy példa volt, de számít e hogy melyik VGA-hoz milyen processzorom van?


Egy ATI Sapphire Radeon HD6770-es VGA jónak számít? Menne rajta Dead Space 2, Crysis 2, Call of Duty legújabb?


2011. okt. 23. 15:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
jó lenne de egy 6790 vagy egy 6850 lenne hozzá a legjobb!
2011. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
persze hogy jobb lenne, de egy 10-essel vagy 12-vel több is
2011. okt. 23. 19:48
 13/21 A kérdező kommentje:
és a Sapphire az rendben van vagy inkább Gigabyte, ASUS
2011. okt. 23. 19:51
 14/21 anonim ***** válasza:

Sapphire egyértelműen.

Az ASUS is jó, viszont a giga se rossz.

Egyébként a Sapphire ha jól emlékszem 2 év garanciát válal míg az asus 3-t szóval ha számít a garancia akkor más a helyzet.

2011. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
nem számít :D
2011. okt. 23. 20:00
 16/21 anonim ***** válasza:
nem számít a granacia? és ha pont 2 év letelte után döglik be? akkor +1 év jó lenne ugye? :D am vkit húzz le és AMD 955+ 6850 ;)
2011. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

hát igen, számít.

De csak a Sapphire a legjobb és hát remélem hogy azért nem pont 2 év múlva októberben fog bedögleni ;)


Egyébként még gondolkozom a 6850-en ha nem is az de lehet 6790 lesz belőle!

Nem tudom, most kicsit elbizonytalanodtam mert hát a tesztek is bizonyítják hogy JOBBAK a 6770-nél.

2011. okt. 24. 15:16
 18/21 A kérdező kommentje:

Most már full bizonytalan vagyok!


Megnéztem a hardver-teszt.hu tesztjét: a Radeon HD 6850 és a GeForce GTX 460 "ütközete", és hát AMD 2,3 illetve 4 magos procihoz a GTX 460 sokkal jobbnak bizonyult.

Segítsetek lécci, most akkor hogy?!?


[link]

2011. okt. 24. 15:48
 19/21 anonim ***** válasza:

A hardver teszt oldalt ne higgy annyira.

Sok külföldi oldal megállapította már hogy nem úgy van ahogy ők csinálták. Egyébként hazaiból a Prohardver cikkeit ajánlom.

2011. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hidd el kérdező, nem fogsz lényeges különbséget találni, akárhogy is párosítod. Túl sokat gondolkodsz ezen a baromságon. Mind Nvidia mind AMD processzoros alaplapba SZABVÁNYOS videókártyát teszel, teljesen mindegy, hogy melyik gyártótól.


Én személy szerint az Nvidiára szavazok, bármilyen processzor mellé. Ennek egyszerűen az az oka, hogy általánosságban az nvidia sokkal megbízhatóbb drivereket készít, mint az AMD. Ettől függetlenül átlagos felhasználásnál nem fogsz jelentős különbséget észlelni. Ritka amikor AMD-nél nem működik valami szimplán a driver miatt. Csak az nvidia itt pont jobb egy fokkal (és most nem kell megijedni h az AMD driverek nem működnek). Az AMD mellett pedig inkább az ár/érték arány szól.


És MINDEGY melyiket milyen processzorhoz teszed be. Ha bárki azt mondja, hogy lényeges különbség van, hazudik és/vagy elfogult rajongója valamelyik cégnek.

2011. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!