Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a jobb a switcs vagy a rúter?

Mi a jobb a switcs vagy a rúter?

Figyelt kérdés

Meg van osztva nálunk kábeles net.

Haldoklik már a switcs. Ez abba merül ki hogy sokszor ledob a hálózatról alig akarnak jönni a videók meg stb. Ha rácsapok a dobozra akkor 2 mp ig jön normálisan a jel. Sőt ha a gépet 1 az 1 ben a modemre kötöm akkor is normális minden. Az én gépem multifunkcionális. Töltögetek filmezek játszogatok. Néha online is. Az a nagy kérdésem hogy mit érné meg jobban venni ha úgyis nemsoká kidobom ezt a vackot.


2011. okt. 24. 21:38
 1/7 Heckler ***** válasza:
Mi az a "switcs" és "rúter"?
2011. okt. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet nem helyesen írtam.. :)

Arról beszélek ami megosztja a netet 2 vagy több gép között.

2011. okt. 24. 21:48
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Switch és Router


A Switch csak egy "buta" elosztó, semmilyen önálló internet megosztás képessége nincs, de még webes konfigurálási lehetősége se. Annyiban kimerül a képessége, hogy csak annak a kártyának küldi tovább az adatcsomagot, aminek az szól.


Ha Internet megosztást akarsz, akkor router kell. Ebben van minden, NAT, tűzfal, sávszélesség managment, hozzáférés korlátozási lehetőségek, stb, stb. Egyszóval lényegesen okosabb eszköz, mint egy Switch.

2011. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.. az infrmációt. Akkor routert kell ezekszerint szereznem.
2011. okt. 24. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Neked erre van szükséged! [link]
2011. okt. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 P.O.C. ***** válasza:
Jah, mert tuti ki tudná használni azt a 48 portot. :D
2011. okt. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

46 port 5Mb-os Nethez..

Hát nem is tudom..

Szerintem kevés... :P De talán ha vennék hármat?!

2011. okt. 26. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!