Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAID hiba? Ha igen, hogy...

RAID hiba? Ha igen, hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

A minap újra akartam telepíteni az XP-t. Boot-olás CD-ről, telepítési file-ok másolása, partícionálás. Hoppá! Amikor annak kellene jönni, hogy ki kellene választani a partíciót, akkor azt írja hogy nincs merevlemezes meghajtó csatlakoztatva. Holott 2 is van benne. Másik CD-vel is ugyanez. Találtam egy régi UHU Linux 1.2-t. Simán feltelepítette. Most az van a gépen.

Egyik ismerősöm RAID hibát emlegetett, de nem ért hozzá annyira, ahogy én sem. Leformáztam mindkét vinyót, de akkor is megmaradt a hiba. Linux segítségével új partíciót csináltam (NTFS rendszer), de ugyanaz a hiba.

Mi lehet a megoldás?


2011. okt. 25. 19:49
 1/4 Argloss ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy a két merevlemez SATA és te a Service Pack nélküli XP-t szeretnéd telepíteni rá, ami még nem ismeri az ilyen merevlemezeket. BIOS-ban ki kellene kapcsolni az ACHI módot, vagy beszerezni egy újabb fajta XP telepítőt, ami látni fogja a merevlemezeket...
2011. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Argloss ***** válasza:
100%
U.I.: RAID miatt jobb lenne, ha nem IDE módban használnád a lemezeket, hanem inkább beszereznél egy újabb XP telepítőt, vagy integrálnád bele a SATA drivert...
2011. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, de próbáltam mindkét vinyót külön-külön. Akkor is valami hasonló dolgot írt ki, meg valami vírusról írt, de formázás után nem lehet vírusos.
2011. okt. 25. 20:41
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, már volt telepítve ugyaez az XP régebben is ugyanerre a vinyóra és közben a másik is benne volt.
2011. okt. 25. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!