Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Négymagossá alakítható az...

Négymagossá alakítható az Athlon X2 7750? Ez Igaz? Ha igen akkor milyen alaplap típusokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségetekre,és a tudásotokra lenne szükségem,

remélem erre a számomra ködös és eddig még meg nem megválaszolatlan kérdésre tudtok majd valami okosat mondani!

Egy "AMD Athlon X2 7750 Black Edition"procinak boldog tulajdonosa vagyok,és már egy jó ideje megvan,

(KB másfél éve)viszont nemrég rákerestem csak

úgy a google-ban,és egy elég érdekes postba botlottam bele!O.o

Igazából tök véletlen bukkantam rá erre a dologra,ráadásul egy magyar oldalon,a PC World-on:

[link]

Nah elvileg az "Advanced Clock Calibration" (Rövidítve ACC,ECC,UCC) opció beállításával működésre bírható egy, esetleg több mag bizonyos proci típusoknál,és elvileg az enyém is ide sorolható:(Elvileg:S )

[link]

A legtöbb processzorokhoz van is egy csomó alaplap típus leírás "How to"videók szerte a neten!

Én is keresgéltem,majd ráleltem pár fórumra,ahol azt írják hogy egy pár koreainak sikerült feloldania a plusz két magot ennél a típusnál ami van nekem is!

Ha minden igaz 2 féle alaplap típussal

sikerült valakinek eddig:

------------------

ASRock A790GX/128M

[link]

ASRock A790GXH/128M

[link]


Itt van pár kép azért a magok sikeres feloldásáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

És az én procimról is egy kép,ha esetleg különbözne a belinkelt képektől,szerintem ugyan az a típus,

megjegyezném az enyém jelenleg húzva van:

[link]


Még pár dolog:

Van pár fórum ahol rendesen kitárgyaltak mindent,viszont páran fake-nek/átverésnek titulálják ezeket a koreaiakat!

Ti szerintetek ez mennyire lehet igaz,amúgy kinéztem egy pár alaplapot amiben van ez a feloldási opció,sajnos csak az olcsó kategóriában tudtam keresni,jelenleg nem áll rendelkezésemre 17.000Ft-nál több zseton,így hát ezek azok amiket,még megtudok fizetni:

Asus M4N68T-M LE V2

Asus M5A78L-M LX

MSI 760GM-P23 (FX)

Ascrock 760GM-GS3

Ascrock 880GM-LE

Ascrock N68-S3 UCC


Ezek lennének azok lapok,amelyekkel kapcsolatban választ várok tőletek hogy szerintetek ezek közül melyikkel sikerülhet engedélyezni a plusz magok számát!Ha esetleg van olyan akinek pont ugyanilyen AMD processzora van,és sikerült neki aktiválnia,esetleg tudja hogy melyik lappal lehet,azt nagyon megköszönném!Szépen megkérek mindenkit hogy aki tényleg vágja a témát,és ha van kedve,akkor ossza meg velem a tapasztalatait,ha netalántán az a válasz jön hogy hagyjam a fenébe a dolgot,akkor csak

annyit mondjon még meg hogy a fent lévő lapok közül

melyiket ajánlja,csak mert már a jövőhéten ezek közül egyet mindenképp megveszek!Erre cseréném le:

"ALiveNF6G-GLAN"amúgy azért mert a bátyámnak meg pont mostanában haldoklik az alaplapja( ALiveNF6G-VSTA),és megígértem neki,hogy majd a régi lapot oda adom neki!

Nah ennyi lenne,és elnézést mindenkitől,hogy ilyen hosszú voltam,csak próbáltam minél részletesebben megfogalmazni!

A válaszotokat pedig várom!THX!


2011. okt. 30. 02:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Tudtommal csak a phenom 2 X2-X3 négymagosítható

az általad említett processor valószínüleg nem

mivel ilyen funkciót csak AM3mas lapban láttam ezz meg csak AM2 és AM2+ hoz jó


Ha az alaplap a kérdés akkor olyant keress a gyártó veboldalán hogy core unlocker

2011. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!