Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ASUS N75SF-V2G-TZ138D vs....

2xSü kérdése:

ASUS N75SF-V2G-TZ138D vs. Dell XPS L702X?

Figyelt kérdés

Kinéztem két laptopot, amely megfelel néhány kritériumomnak.


Lásd: [link]

Illetve:

[link]


A kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata valamelyikkel? Tudtok-e olyan negatívumot, pozitívumot a technikai paramétereken túl, amelyeket figyelembe vehetnék? (Pl. két laptopomnál is a kijelző panel zsanérja adta meg magát. Ennek masszív voltáról a leírások, videók meg ugye nem nagyon szólnak, főleg nem hosszútávú használat esetén.)


Kiegészítő kérdés: Van-e valakinek valamilyen információja arról, hogy a fenti laptopok képesek-e két belső merevlemez befogadására? (A leírások, képek itt-ott ellentmondásosak ezügyben.)


(Az ár nem igazán érdekes jelenleg, mert nem én vásárolom meg. A „nekem Dell/Asus laptopom volt és nekem bejött/nem jött be” jellegű válaszok sem biztos, hogy segítenek a konkrét gépek közötti választásban.)


Esetleg ha valaki tud olyan laptopot, ami megfelel a következő kritériumoknak (prioritási sorrendben), akkor azt is megköszönöm:

- 17”-os.

- Core i7 processzoros legyen. (Elsősorban számításigényes munkákra lenne használva, ahol igazán ki tudom aknázni a négy mag adta lehetőségeket.)

- Masszív kialakítás, főleg a zsanérokat illetően. Lehetőleg némi koccanás, rázkódás ne okozzon sérülést.

- Közepesen erős, dedikált memóriával rendelkező videokártyát tartalmazzon.

- Az ára 300 000E Ft alatt, vagy kicsivel felette legyen.

- Lehetőleg képes legyen két belső merevlemez befogadására.

- Kellően hangosak legyenek a beépített hangszórók. (Nem ragaszkodom a full HiFi minőséghez.)

- Legalább 2, de ha lehet 3 év garancia legyen rá.


2011. okt. 30. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha van rá kerete, a Dell XPS L702X jó választás.
2011. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy jó választás, de a fő kérdés, hogy miért jobb, mint a másik választás? (Leszámítva az általános – és nem biztos, hogy megalapozott, vagy a konkrét gépek esetére is igaz – érvet, mely szerint a Dell gépek *általában* jobb minőségűek, mint az Asus gépek.) Pl. jobb-e annyira a Dell gép, mint amennyivel többe is kerül? (Tudom, hogy ez a kérdés relatív, de azért biztos lehet nézni objektív szemmel is.)
2011. okt. 30. 12:25
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jobbak a DELL gépek mint az ASUS-ok... Ha úgy gondolkodsz, hogy játszanál is a gépen akkor DELL, 250gb-tal több hdd, 1gb-tal több videokártya...


De szerintem az ASUS megbízhatóbb, nekem is az van már 14 hónapja és semmi gond nem volt eddig vele. Tökéletesen működi, az akksi is remekül bírja!

2011. nov. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia.

DELL

2011. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer tisztázom a kérdéseket:


1. Van-e valakinek tapasztalata valamelyikkel?

2. Tudtok-e olyan negatívumot, pozitívumot a technikai paramétereken túl, amelyeket figyelembe vehetnék?

3. Van-e valakinek valamilyen információja arról, hogy a fenti laptopok képesek-e két belső merevlemez befogadására?


Tehát nem az a fő kérdés, hogy te melyiket választanád, hanem hogy milyen objektív érveket lehet még figyelembe venni a választásnál, ami túlmutat a technikai paramétereken.


#3: Köszönöm, hogy próbáltál válaszolni, de ha az ASUS-on kívül nem volt még egy DELL géped is, akkor ugye nem tekinthető összehasonlítási alapnak. De még ha volt is, akkor egy-egy széria egy-egy konkrét gépéről beszélünk, amiből általános véleményt nem lehet alkotni, a konkrét géptípusokra meg még kevésbé lehet alkalmazni. Azt is tudom, hogy 3 GB videokártya memória az pontosan 1 GB-al több, mint a 2 GB. Mint írtam a technikai paramétereket látom és tudom mit takarnak.


torpilla10: Te sem olvastad el a kérdést és az előző kommentemet. Nem „konzerv” válaszok kellenek, nem vélemények, nem az kell, hogy valaki döntsön helyettem. Dönteni én fogok. Nekem érvekre van szükségem, kiegészítő információkra. A „DELL” választól sajnos nem lettem okosabb.

2011. nov. 2. 17:41
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia ha csak a HDD paramétereit és sebességét veszed figyelembe

Méret: 750 GB

Tipus: HDD

Jellemzők: Serial ATA (7200RPM)


Mig az asusnál 500GB 5400rpm SATA


kijelző : dell Kijelző

Méret: 17,3 "

Felbontás: 1920x1080 HD 1080


Igaz asusnál is is jó


DELL vga

gyorsabb érősseb:Videókártya

Gyártó: nVidia

Típus: GeForce GT 555M 3GB

Dedikált memória: 3072 MB


operációs rendszer


FreeDOS asusnál


mig DELL nél Típus: Windows 7 Home Premium



Ezeket meg hasonlítsad össze az asuséval

Egyéb technikai paraméretek

Billentyűzet nyelve: Magyar

Billentyűzet jellemzői: 103 gombos

Mutató eszköz: Érintőpanel

Audio: Audiovezérlõ: Creative SoundBlaster X-FI MB 1.2

Hangszórók: 2 x 4 watt fõ hangszóró +12 watt mélysugárzó

egy mikrofon bemeneti csatlakozó, egy sztereó

fejhallgató/hangszóró csatlakozó

egy fejhallgató/digitális S/PDIF kombinált csatlakozó

Portok/egyebek: eSATA, HDMI, Memóriakártya olvasó, Bluetooth, USB 3.0, Numerikus billentyűzet, Webkamera

Port jellemzők: Bluetooth 3.0, HDMI, 2* USB 3.0, 1*USB 2.0, Mini‑DisplayPort, eSATA

Bővítőhelyek: 9 az 1‑ben Médiakártya‑olvasó (SD, SDIO, SDHC, SDXC, MS, MSPro, MSXC, MMC, xD‑Picture Card)

Extrák: 2.0 MPixel Webkamera

Hálózat: WLAN

Hálózati jellemzők: Wireless N1030 WiDi (1x2 b/g/n)

10/100 Ethernet LAN


Csak a hatás kedvéjért Audiovezérlõ: Creative SoundBlaster X-FI MB 1.2


Azér a hangzás se lenne kispályás

2011. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, ha kötekedésnek tűnik, de:


„1. Van-e valakinek tapasztalata valamelyikkel?

2. Tudtok-e olyan negatívumot, pozitívumot a technikai paramétereken túl, amelyeket figyelembe vehetnék?

3. Van-e valakinek valamilyen információja arról, hogy a fenti laptopok képesek-e két belső merevlemez befogadására?”


Az előző válaszod melyik kérdésemre adott válasz?


Mint kétszer már leírtam, értem a technikai paramétereket, tudom mit takarnak. Igen, az egyik erősebb gép, de drágább is. Viszont nem biztos, hogy ezen két tényező számomra a legfontosabb. Persze fontos az ár is, a gép erőssége is, de fontosabb a stabilitás, strapabíróság. Néha egy-egy apróság sokkal fontosabb lehet bárminél.


A félreértések elkerülése végett: programozó vagyok, viszonylag szerény hardvertudással. Nagyrészt munkára használom a gépet, de saját célokra is azért. Vannak olyan feladatok, amelyeknél fontos lehet a teljesítmény. Vannak olyan feladatok, ami miatt fontos a minimálisan 1440x900 felbontás. Több nem kell. A grafikus kártya erőssége jelenleg sokadlagos szempont. Persze néha-néha előveszek egy-egy játékot, de nagyon ritkán és nem a leginkább erőforrás igényesebbeket. (Az elmúlt években a Trackmania és a Minecraft volt a két legerősebb játék, amivel játszottam. Ezek a jelenlegi gépemen is futnak, pedig az van vagy 4 éves. Persze fenntartom a lehetőséget, hogy az új gépen 4 év múlva is tudjak játszani egy akkori szemmel nézve közepes erőforrásigényű játékkal.) A hangzás is mellékes, mert vagy fülessel hallgatom a gépet, vagy más eszközt használok. Esetleg ha online rádiót hallgatok mondjuk Kossuth rádiót, miközben teszek-veszek a lakásban, akkor lehet fontos a hangerő. A hangminőség addig fontos, amíg értem a beszédet. Zenére ott a HiFi, filmre ott a TV. Az oprendszer is lényegtelen számomra, sőt az oprendszer hiánya kimondottan előnyös az ár miatt. (A cégnek van megvásárolt oprendszere, tehát nekem nem kell.) A merevlemez mérete akár lehet szempont is, de ezt a legkönnyebb bővíteni, akár belső, akár külső merevlemezzel. Viszont a két merevlemez befogadására már sokkal inkább szükséges lehet.


Viszont sokat hordozom, ide-oda teszem a gépet. Napi 12-16 órát nyúzom, így fontosabb a stabilitás, kényelem. A legtöbb gépet nem kinőttem, hanem elkoptattam. Azaz soha nem azért vettem új gépet, mert a régi elavult lett, hanem mert meghibásodott, vagy ilyen-olyan betegsége lett. (A jelenlegi gép pl. nagyon melegszik, hiába teszek ellene bármit. A képernyő zsanérjait többször javítanom kellett. Pár billentyű is hajlamos kijárni. Az egyik csatlakozó kontakthibás egy kis baleset miatt. A kijelző hátlapjának gyengesége miatt a fényvisszaverő réteg is megferdült egy kicsit, ami miatt itt-ott enyhén világos foltok jelentek meg. Ezek sokkal inkább problémák, mintsem az, hogy hány GB a videokártya memóriája.)


* * *


Röviden: A technikai paramétereken (és azok értelmezésén) kívül van-e valakinek olyan konkrét, a két gép valamelyikére vonatkozó információja, ami segít a döntésben?

2011. nov. 2. 20:02
 8/14 anonim ***** válasza:
ASUS-sal van tapasztalatom! Vedd meg azt, nem fog cserben hagyni! :)
2011. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia

Van:)


És nem egy fordult már meg a kezeim közt


Bár én mindig azt szoktam mondani hogy a vevő dönt

2011. nov. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

torpilla10:


Én úgy látom, hogy a leírásodban pusztán a technikai paramétereket veszed sorra, amit én magam is meg tudok tenni. Van egyéb tapasztalatod is?


Gondolok itt ilyenekre, hogy:

„Az X cégnek sokkal lassabb a szervízszolgáltatása.”

„Az X laptopot gyakrabban viszik szervízbe Y probléma miatt.”

„Az X laptop anyaga eléggé gyenge/erős.”

„Az X laptop billetnyűzetével azt volt a bajom, hogy túlságosan összefolyt a numerikus résszel.”

„Az X laptop sokkal inkább hajlamos melegedni.”

„Az X laptop képernyőjén a kép elmosódik ha oldalról nézed.”

„Az X laptop képernyőjének fényereje nem megfelelő szabadban történő használathoz.”


Stb… Olyan konkrét információk kellenek, amelyek túlmutatnak a technikai paramétereken és kicsit bővebb kifejtés kellene, minthogy „ez jó gép”.

2011. nov. 2. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!