Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik gyártó miben jobb?

Melyik gyártó miben jobb?

Figyelt kérdés
Régen volt kb 3 jobbfajta gyártó Asus, Gigabyte, MSI de ma már rengetek gyártó van pl Gainward, Sapphire, Zotac, Asrock stb. És arra vagyok kíváncsi hogy ki mibe jó és melyik a csúcs különböző területeken. Alaplap, VGA, RAM. és hogy intel vagy amd melyik miylen téren jobb?
2011. nov. 2. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Alaplapokban Asus a legjobb, meg az MSI is nagyon jó. Az ASRock is nagyon jön föl, egyre jobb lapjai vannak.

Giga nekem nem szimpatikus, a Core2-es időkben sokkal jobb volt.


Videókártyákban AMD-nél Sapphire, Nvidiánál EVGA, meg az MSI Twin Frozr hűtésű kártyái is nagyon jók. Sokan az Asus-t is jónak mondják, de hangosabb és gyengébb hűtéseket csinál mint az MSI, én nem tartom olyan jónak VGA-ban.


Memória meg szinte mindegy, Geil-ről hallani néha kompatibilitási gondokról, de van akinél meg simán megy...

Ami biztos jó az a Corsair, Kingston, Kingmax, nálam ezek a kedvencek.

2011. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

giga is nagyon jó kis tuninglap

sapphire mag atira van optimalizálva és nagyon jó márka!

2011. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Alaplap:

Én ASUSt részesítem előnyben a Gigabyte és az Asrock bugos Etron vezérlője miatt de az Asrock se rossz amióta különvált az ASUStól egyre jobb lapokat gyárt és nem csak az alsó kategóriában.Még az MSIről tennék itt említést közép és felső kategóriába szánja a lapjai nagy részét viszont most egy kivétel jött az eszembe.a 760GM-P23(FX)

CPU:

Hát a három gyártó közül a VIAnak ha jól tudom csak integrált megoldásai vannak amit kis fogyasztású HTPCkbe szánnak.

Intel vs AMD:Itt a pénz diktál és hogy kinek mire kell.

pl.Aki Renderel annak inkább egy 6 magos Phenom kell mint egy i5.

Játékra viszont elég egy 955BE vagy extrém esetekben(aki több kártyát hajt) annak szüksége lehet egy i5re.Viszont ha csak játékra kell fölösleges az x6os Phenom vagy egy i7.

VGA:

nVidia vs AMD:Az AMD kártyáinak jobb az ár/teljesítmény aránya kivéve a 6870 vs GTX560Ti nél mert akkor az nVidia kártyája jobban megéri(pár %-al erősebb)

Itt a márkák közül a hűtést és az OCt kell figyelembe venni.Ha nincs szükséged a gyári hűtésre akkor érdemesebb a legolcsóbbat venni.pl.VTX3D vagy Palit

Viszont ha gyári hűtővel akarod használni akkor MSI(Twin Frozer hűtése elég komoly.szerintem best buy) Gigabyte(WindForce hűtés szintén nagy jó) és még az Asusnak van jó hűtése..esetleg még a Sapphiret ajánlom.

Az MSI,GA és ASUS kártyák nagyrésze gyárilag emelt órajelen dolgozik.

Viszont azt tud hogyha eltávolítod a gyári hűtést a kártyáról akkor elveszted a garanciát)

RAM.

Mivel most eléggé lent van a piac érdemes 8GBot venni.

Ha olcsó de jó kell:Kingmax,Kingston ha picit többet szánsz rá akkor A-Data,Corsair(bár ezek magasabb órajelen dolgoznak de ezt te nem veszed észre..csak tesztekkel lehet kimutatni)

Ha tuningolni is akarod őket akkor érdemes hűtőbordás modellt választani vagy egy hűtőt venni rá.

Én általában a Kingmax 8192MB DDR3 1333MHZ et szoktam ajánlani.

Esetleg Kingston HyperX 8GB XMP 1600MHz DDR3 Kit.

Amúgy ha mondasz egy összeget és leírod mire kell akkor összedobok egy jót.

2011. nov. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Bocsánat annyit kihagytam hogy ha APUd van akkor 1600 de jobb az 1866mhzesnél nagyobb RAMot választani így az IGP is gyorsabban fog dolgozni.
2011. nov. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
áá jó látni hogy az asus még jó valamibe (nagyon asus párti vagyok) de azt bevallom hogy VGA-ba nem a legjobb : ) mondjuk csak az Nvidiás résznél lepődtem meg mert ez az EVGA számomra nagyon ismeretlen biztos nem vettem volna ilyen kártyát most meg kiderül hogy a legjobb :D
2011. nov. 2. 22:17
 6/16 anonim ***** válasza:

EVGA az Nvidia első számú gyártója, nagyon minőségi kártyákat csinál, és rengeteg garanciát ad rá.

Külföldön 10 éves garikról hallottam, nem tudom itthon mennyit adnak.

2011. nov. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
hát olyan 150ből kéne de csak ez a 4 dolog CPU, RAM, VGA és alaplap
2011. nov. 2. 22:24
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem írtad mire kell, de ha játékra akkor ezt ajánlom:


Alaplap:

[link]

CPU:

[link]

RAM:

[link]

VGA:

[link]


Ez így együtt 148 körül van.

2011. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
opsz bocsi de amúgy igen játékra kellene : )
2011. nov. 2. 22:45
 10/16 anonim ***** válasza:

A tápod egyébként milyen?

Remélem nem valami Codegen/Mercury/HKC/LC Power féle szeméttelep szökevény, mert az könnyen megdögölhet ilyen konfig alatt.

Ajánlom a Chieftec CTG500-at.

2011. nov. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!