Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UTP kábel elosztó probléma. Help?

UTP kábel elosztó probléma. Help?

Figyelt kérdés

ugye adott egy utp kábel, amin keresztül az internetet kapjuk. nameg két számítógép. árgépen találtam utp elosztót: [link]

csakhogy ilyen elosztóval csak úgy lehet megoldani a gondot, hogy az egyik gépbe bedugom, és a másik felébe megy a másik gép és az internet. de én azt szeretném, hogy mindkét gép közvetlenül csatlakozzon. ehhez viszont kéne valamilyen "fordító", hogy az internet kábelt be tudjam tenni az elosztó másik oldalába. ilyet viszont nem találtam. tippek? ötletek?


a segítséget előre is köszönöm


2011. nov. 3. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Neked router kell nem ilyen elosztó...
2011. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de nem akarok routert. azt telepíteni kell, meg áram kell neki. mindezt csakis azért, hogy kettőt csináljak a kábelből? routert wifinél érdemes venni
2011. nov. 3. 16:10
 3/13 anonim ***** válasza:
értsük,hogy nem akarsz routert,de egy kábellel két gépet sehogy sem lehet ellátni nettel,akármilyen fordítót vagy csatlakozót teszel föl,ez így nem működik
2011. nov. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg nem tudod mi az a router, úgyhogy ne okoskodj, hanem hallgass ránk.
2011. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 P.O.C. ***** válasza:

Az UTP Y-elosztó nem erre való, bővebben:

[link]


Router -t kell vásárolnod, akár tetszik, akár nem.

2011. nov. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
tudom, mmi az a router, és nem okoskodok. pont azért nem akarok routert. ha routert használnék akkor azzal wifit is csinálnék (tudtommal nem lehet kikapcsolni külön a wifit), és akkor már titkosítani is kéne, hogy ne csatlakozhasson föl bárki. én meg úgyse akarok vezetéknélküli hálózatot, mert a megbízhatóságával már akadtak gondjaim
2011. nov. 4. 08:05
 7/13 P.O.C. ***** válasza:
100%

"tudtommal nem lehet kikapcsolni külön a wifit"


Ez hülyeség. Nem tudom honnan veszel ilyesmiket? Minden típusnál ki lehet. Én például TP-Link -et használok, annál is ki lehet (Disable Wireless Router Radio).


Amúgy vannak sima vezetékes router -ek is.

Pl én sem használok Wi-Fi -t mégis Wi-Fi router -em van. Sajna a sima vezetékes router -eket már nem nagyon fejlesztik. Kénytelen voltam Wi-Fi -set venni, mert csak így találtam korrekt árban olyan router -t, aminek Gigabites portjai vannak és USB csatlakozója. Szépen kikapcsoltam a Wi-Fi -t, és csak a vezetékes portjait használom. Ennyi.

2011. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

"tudom, mmi az a router,"

dehogy tudod...

2011. nov. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Barátom, fogalmad sincs arról, hogy mire való a router.. Úgy gondolod, hogy ha veszel egy utp elosztót, akkor mindkét gépen lesz net? Akkor csak azt mond meg, hogy mi fogja irányítani az adatforgalmat, kezelni a portokat, kiosztani az ip-t stb? Nem lehet kikapcsolni a wifit? Hát persze.. Ha tudod, hogy nem értesz hozzá, miért nem fogadod el olyanok tanácsát, akik igen?
2013. szept. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 lustig ***** válasza:
22%

azért nem kéne ennyire beoltani, azért kérdezett, mert nem profi, nem kéne ennyire fölényesen kezelni szerintem. Megértem h nem szeretne egy újabb fogyasztót a lakásba.

Sajnos venned kell egy routert (nem switchert), mert 2 gép már hálózat (más ip cím kell nekik, forgalom kezelés stb).

Olyat lehet még, h a laptopba bemenő netet tovább osztod wifin a laptopoddal, de ehhez legalább win7 kell, és annyira nem ajánlom

2014. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!