Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tudnátok segíteni ebbe a...

Tudnátok segíteni ebbe a tápegységes kérdésemben? Elmagyaráznátok?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy:

Jelenleg van egy (Gaba 2930D 450W) házam, amiben van egy (Codege ATX 12CM 400W 20+4 tű) tápom. Azt szeretném megkérdezni, hogy a házba bele tudok e rakni egy 450W-os tápot is (pl.: Codegen ATX 12CM 450W 20+4 tű). Elmondanátok még azt, hogy mik azok a hardveres cuccok, amihez nagyobb táp kell? Szóval nem 400-as hanem 450-es? Vagy a 400-as is maradhat mondjuk akkor, ha egy új alaplapot meg ezt-azt veszek a gépbe? :D


2011. nov. 4. 10:21
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:

Akármilyen tápot belerakhatsz, csak NE codegen-t!!! Az ATX szabvány azt jelenti, hogy minden ATX táp belefér.


Jó márkák: FSP, Chieftech, Enermax, Corsair, CoolerMaster, Gigabyte


400-500 watt egy jó márkás tápból mindenhez elég szokott lenni, ami nem szénné tuningolt konfig és nincs benne több videokártyás rendszer (pl SLi vagy Crossfire)

2011. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

wtf?

egyrészt: nem a ház a 450W, hanem a táp, amit vele adtak (de ezek szerint kicserélted egy gyengébb tápegységre. hmmm...)


másrészt: ha már eleve 450W van kiírva a háznál, akkor miből gondolod hogy nem jó bele a táp (azt már ne is vegyük figyelembe, hogy nincs is semmiféle összefüggés a kettő között)


harmadrészt: maga a táp ugyanakkora (ATX szabvány), mint a másik. sőt, a fogyasztást kivéve minden adat megegyezik. a ház meg ugye nem fogyaszt áramot



ha még nem világos: jó bele. és attól még hogy új, nem tudom, hogy mennyit fogyaszt. az alaplapon múlik a legkevesebb. de ez függ a procitól, és a vga-tól is, na persze minden más hardvertől, de ez a kettő fogyaszt jelentősen sokat

2011. nov. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Smartguy86 ***** válasza:
Jah és egy 450 wattos táp nem 450 wattot fogyaszt a hálózatból!
2011. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nem annyit fogyaszt, de annyit bír, ha a hardverek annyit fogyasztanak. különben tönkremegy
2011. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor most ne is hozzam fel a hatásfokot?
2011. nov. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Smartguy86 ***** válasza:
Nem kell, tudjuk! :)
2011. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is miattad tettem fel a kérdést.
2011. nov. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi értettem! :)
2011. nov. 4. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!