Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a driver, mihez kell...

Mi az a driver, mihez kell (letölteni) és miért szükséges?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy mindig a legfrissebbet kell, de mi az a driver, valamilyen "kiegészítő" a hardverekhez?


Megköszönném ha valaki szépen elmagyarázná érthetően egy laikusnak


2011. nov. 4. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

"A hardver-illesztőprogramok vagy driverek olyan számítógépes programok, melyek lehetővé teszik más programok számára a számítógép hardvereszközeivel való kommunikációt.


Más szavakkal az illesztőprogram vagy egy interface (köztes elem) az eszközzel való kommunikációban, vagy emulálja az eszközt. Az illesztőprogramok általában egy adatbuszon vagy azon a kommunikációs alrendszeren keresztül érik el a hardvereszközt, ahová az csatlakozik.


Mikor egy program előhív egy szubrutint az illesztőprogramból, az illesztőprogram utasításokat küld a hardvereszköz felé, majd amikor az eszköz küld vissza adatot, az illesztőprogram hív elő (szub)rutinokat a programban.


Az illesztőprogramok hardverfüggőek és rendszerspecifikusak. Általában kezelik azokat a megszakításokat, amelyek az aszinkron időfüggő hardver-csatoláshoz szükségesek lehetnek." Forrás: wikipédia

[link]


Az első mondatot csak érted remélem.

Frissíteni pedig az új funkciók miatt, esetleges hibák fixálása miatt ajánlott. Általában a videokari driverét szokták cserélgetni, frissíteni a leggyakrabban.

Monitor, alaplap, egér, bill, hang, ...ezeket elég rendszertelepítésekor feltenni.


Pl: ha nincs fenn egy monitor driver akkor pl előfordul h nemtudod a maximális felbontásba rakni, v nem tudod megváltoztani a képfrissítési gyakoriságát.

2011. nov. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magyarul: Driver nélkül nem működnek azok a dolgok amik ezt igénylik. A legfrissebet azért szoktuk ajánlani mert a gyártók többnyire valamit javítanak a programjaikban.
2011. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

értem!


De azt honnan tudom hogy mihez melyik driver van fent, ha egyáltalán fent van.


Hol tudom ezt megnézni?

2011. nov. 4. 14:14
 4/4 anonim válasza:
sokhoz a Windows felajánlja,de rákeresel a neten
2013. dec. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!