Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen UTP kábel-t kell...

Milyen UTP kábel-t kell vennem a routerhez?

Figyelt kérdés

2 géphez akarom elosztani a netet.


Ezt a routert akarom megvenni:


[link]


Most 10 megás Invitel-es netem van egy D-Link DSL-360R modemmel.


Erre a kábelre gondoltam, de nem tudom jó e?


[link]



Vagy inkább vegyek egy CAT6-osat?


[link]


Szerintetek melyik jó a modemhez és a routerhez?


2011. nov. 8. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó, de 100Mbit/s-ig elég a cat5 is, cat6-ot akkor tudod kihasználni, ha a routered és a gépben lévő hálókártya is Gbites.
2011. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!


szóval akkor elég a fehér vagyis nem a CAT6-os?

2011. nov. 8. 16:18
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Ilyen kis távolságra simán elég a CAT5 vagy CAT5E is (vagyis a fehér a példánkban).


Másrészről én nem vennék csak sima vezetékes router -t, elenyésző az árkülönbség Wi-Fi -s és nem Wi-Fi s router között. Sosem lehet tudni, hogy mikor kellhet a Wi-Fi a mai világban, ha meg most nem használod, egyszerűen kikapcsolod és kész.

Ezen kívül a sima vezetékes routereket már nem nagyon fejlesztik. Pl. az alig 2 eFt -al drágább, TL-WR740N 400 Mhz CPU-val, 32 MB RAM -al, és 4 MB ROM -al rendelkezik. A TL-R402M ennek csak a felét tartalmazza. Ez a teljesítményén is meglátszik. Ráadásul szolgáltatásokban is jóval kevesebbet tud, nincs rajta sávszélesség managment (IP QoS), hozzáférés managment és még sorolhatnám.

2011. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

de akkor kéne wifi adapter is!


és ez mennyire jó? (ez sem wifi-s)


[link]

2011. nov. 9. 14:35
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Nem kell Wi-FI adapter! A Wi-Fi router -en ugyan úgy megtalálod a vezetékes porokat is. A Wi-Fi router gyakorlatilag egy hagyományos router és egy Wireless Access Point egybeépítve. De mint mondtam az AP részét le lehet tiltani, hogy ne szórja a Wi-Fi -t.


A TL-R460 csak egy apró ráncfelvarrás a olcsóbbikhoz képest. Hardveresen ugyan az, csak kapott pár extra funkciót.


Én ezt ajánlottam amúgy:

[link]

2011. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem! köszönöm akkor wifi-set veszek
2011. nov. 9. 19:38
 7/9 A kérdező kommentje:

és ha TP-LINK TL-WR741 ND 150M -t vennék?

(gondolom jobb mint a 740!?, egy picit)


ez van csak a gepbolt.hu-n mert ez a bolt helyben van ezért itt nézem.

2011. nov. 9. 19:54
 8/9 P.O.C. ***** válasza:

A TL-WR741ND -nek lecsavarozhatók az antennái és szükség esetén nagyobbra cserélhetők. Ezen kívül sem tudásban sem hardveresen nem különbözik a 740N -tól.

Vagyis remek választás az is.

2011. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm
2011. nov. 10. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!