Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan csináljak USB lámpát...

Hogyan csináljak USB lámpát úgy, hogy java segítségével kapcsoljam ki és be?

Figyelt kérdés

használható eszközök : - USB A apa

- 22 ohm ellenállás

- 1 LED

- javában kell írni egy programot amivel ki és be lehet kapcsolni a LED-et

- a könyvben sajnos egy rossz minőségű kép van kapcsolási rajz nélkül ez a kis apró szerkezete pedig holnap reggel kéne beadjam háziként a programmal együtt


előre is köszönök minden segítséget


2011. nov. 9. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt egy kapcsolás: [link] , sajnálom, de a programozási nyelvhez nem értek.
2011. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

koszi szépen :P , de nekem az adat ki jövetre kell kötnöm

a csatolt kapcsolás szerint a LED állandóan égne, nagy nehezen mar rájöttem , csak az a vicces , hogy a tanár könyvében levő USB-s példa program nem működött , sem amit a neten találtam eddig :P

Egy érdekes dolog amit észrevettem , hogy amikor beraktam a windows drivert akart volna találni hozza ( és közben pislogott a LED ) .... de sajnos nem talált ... ( megettem volna a forrasztó pálcám ha talál :)) )

2011. nov. 11. 17:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld újra a driver frissítését, ha még mindig nem talál csak szólj nekem, majd én adok!!!
2011. nov. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
azt megköszönném ha lenne driver hozza de mivel én dobtam össze nem hiszem hogy létezne itt egy csatolási rajz :) [link]
2011. nov. 11. 23:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Szóval nem dolgozik? Nem lehet máshogy bekötni, mert ahogy most látom (bár nem értek hozzá annyira), a LED a memória helyére került, mint egy pendrive. Ha máshová kötnéd valahogyan, nem észlelné hardware-ként.
2011. nov. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy elpoénkodtam amikor ez neked fontos. Az előbbi válaszomhoz téve: nem lehetne a vcc-re és gnd-re kötni csak úgy és a vcc-nál sorosan bekötni a rezisztort a LED-hez?
2011. nov. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy szerintem nem ismerné fel hardware-ként. Ha kevés a 22 ohm-os egy erősebbet nem lehet odatenni?
2011. nov. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát az a helyzet, hogy ha csak a GND re és VCC re kötném akkor csak simán égne és úgy meg sem tudom , hogy lehetne megszüntetni egy adott USB áram ellátását. A példa programok amik vannak a tanár könyvében azon alapszanak , hogy először detektáljak és utána irányítják de sajnos egy oldal ERRORt kapok ha futtatni próbálom :(.
2011. nov. 12. 10:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez elég rossz feladat volt, mert átlag ember a lámpán lévő kapcsolóval kapcsolja ki és be a világítást, mert úgy egyszerűbb mint programmal kapcsolgatni, persze annál egyszerűbb kihúzni és bedugni, annyira nem szoktam pofázni, de én már a feladat kapásakor még a suliban mondtam volna a véleményem. Adhatott volna egyszerűbb feladatot, mert a jelenlegi kapcsoláshoz és java-s progihoz mégegy programozés kell, ami elintézi hogy ne hardwerként ismerje fel a gép, vagyis egy azonosító külön a lámpához készítve, ami külön tudatja a géppel, mi a pálya.
2011. nov. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De talán függ a LED teljesítményétől, vagyis lehet hogy más ellenállással kellene próbálkozni.
2011. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!