Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen cpu hűtők segítségével...

Ezen cpu hűtők segítségével lehetne már a processzor órjelét húzni (megemelni, tunningolni, túlhajtani)?

Figyelt kérdés

AMD ATHLON II X4 620 2,6GHZ alapórajelen


3,2GHZ felhúzni...feszemelés nélkul ha lehet.De csak akkor vágnák bele,ha nem kéne most 17€ ert egy CM Hyper TX3 vagy 212+ hutott venni(utobbi 25€)

Hanem ezek kozul(6-8€ sak kozul ha lehetne emelni veluk az orajalen..):


[link]


2011. aug. 28. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

A 6-8 eurós kategória semmivel nem jobb, mint a gyári cooler, sőt...


Amúgy szerintem ennyit coolertől függetlenül nem tudsz majd húzni rajta.

2011. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De igen....olyan 3,3-3,4GHZ en szoktak használni.
2011. aug. 29. 01:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyárival próbáld, ha mázlid van alapfeszen felmehetsz 2,8-3 közé, azt már érezni fogod, szerintem felesleges úgy meggyilkolni, amúgy talán még feszcsökkentést is bír. (3 fölé már csak valami jó hűtővel megy, és ennyiért nem kapsz, 7 ezer forint körül lehet kapni már normális hűtőket, amivel érdemes belevágni.)


Sok szerencsét, és GHz-t! :D

2011. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Még soha nem húztam fel a cput.

Láttam egy videot youtubeon ahol valki ugyan ilyen x4 620 procit huzza fel. Ugyan olyan biosa van mint nekem (asus m4a78 as a lapom neki pedig valmi pro valtozata van).

Ezért,ha ennyibol all a tunning amit Ö csinál...akkor kiprobalnam én is egy 2,8GHZ re felhuzni. Jól csinálja a videoban? (nem szeretném kinyirni a cpum)


[L: http://www.youtube.com/watch?v=8wGS8MsNfjE]http://www.youtub..


jumper free configuration:


CPU overckloking >>> autorol = manualra (ekkor kijon egy: )

Reference CLock (MHZ)200-at átállitom pl. 220


CPU RATIO and Voltage:


Processor Frequency Multiplier [auto - ezt átállitom én is: x13.0 2600MHZ -re? ]

Frequency: auto --ezt nem tudom mennyire kéne



Memory Timing and Voltage: (ezt is állították a videoban,bár ez ha jól gondolom ez a RAM órajel működését állitota - nekem most 400MHZ -n van bellítva (x2))


A Cool & Quiet funkciot (muszály) ki kell kapcsolni :( annélkul nem fog életbe lépni az órajel húzás?

Alul feszelést hol ikéne és mennyire állitanom?


Köszi szepen a valaszod!

2011. aug. 29. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!