Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop akku felújítás házilag?

Laptop akku felújítás házilag?

Figyelt kérdés
Van egy régebbi notim, szeretném az akksiját felújítani. Mire figyeljek? Mindenképpen olyan méretű cellákat kell beletennem ami most is benne van? Itt most nem a feszűltségre gondolok mert az egyértelmű, hanem a fizikai méretekre és darab számra (persze ha feszűltség csak így jön ki akkor logikus). Tehát a fizikai méret és db szám érdekel, mert ez egy régebbi 5-6 éves akksi és úgy vettem észre, hogy azóta már kisebb cellák nagyobb mAh-t tudnak, tehát költséghatékonyabban tudnám megoldani a felújítást. Hozzáértő véleményét várom első sorban. Köszönöm!
2011. nov. 12. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én csináltam már házi akksikat, más kütyükhöz. Én aztmondom hogy a feszültség és az mAH mindenképpen egyezzen meg az eredetiével, és ha ugye kisebb akkor használj tömítést, egy ilyen habszivacsot, így valamennyire szigeteled is az akksit hogy a külső hőmérséklet ne befolyásolja az élettartamát. Ha ezt megtetted akkor tanácsos kisütni egyszer teljesen majd feltölteni és megint kisütni (formázni). Ha Lithiumos akkor ezt természetesen nem kell.
2011. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezek a noti akksik már Litiumosak, remélem megéri házilag felújítani.
2011. nov. 12. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!