Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fürdőkád felújítás házilag?

Fürdőkád felújítás házilag?

Figyelt kérdés
Ötletekre, tapasztalatokra lenne szükségem, ha valaki csinált már ilyet.
2011. szept. 29. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem éri meg. Nem annyival olcsóbb egy új kádnál, hogy megérje vele szórakozni, ráadásul az élettartama sem több 5-6 évnél. Szerintem egyszerűbb kicserélni.
2011. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Apám csináltatta a nagy,2m-s,lábakon álló 50 éves lemezkádat---sz@r lett.

Gondolj bele-a kád "tűzzománccal" van "festve". Ezt otthoni körülmények között szinte lehetetlen reprodukálni.

2011. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Csak arra gondoltam, hogy talán kisebb pusztítással meg lehet úszni így, mintha az egészet kihajítom.

Nyilván tartósabb lesz cserével, ez igaz, és jó pár évre le van tudva.

2011. szept. 29. 14:13
 4/9 Scatha válasza:

Mi most csináltunk ilyet a hétvégén, és jó lett!

Nagyon kényes dolog. Dörzsiszivaccsal, tömény ecettel súroltuk egész délelőtt (maszk szükséges), aztán ahol csúnyán le volt pattanva a zománc, autókhoz való gittel javítottuk. Száradás után ezeket a foltokat felcsiszoltuk simára. Dupli-color zománcsprével fújtuk le több vékony rétegben, ezt száradás után ajánlott átpolírozni. Durván 5000 forintból megvolt. Persze nem olyan, mint az eredeti zománcozás, nem csúszik annyira, viszont tökéletes, nem dörzsöl, klassz benne fürödni.

Ezt a sprét sajnos szakboltokban nem kaptunk, hiába kerestük, csak ilyen több komponensű csodaszerek voltak, amikkel még szakemberek is kudarcot vallanak sokszor.

Vicces, de a Tesco-ban találtuk. Fehér flakon, elöl egy kád meg egy hűtőszekrény van rajra; kifejezetten zománcos cuccokhoz való javítóspré.

Remélem, segítettem. :)

2011. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Scatha válasza:
Ja, és kifelejtettem: festés előtt Palma lemosóval töröltük át, ami direkt ragasztás illetve festés előtti tisztításhoz, zsírtalanításhoz való.
2011. okt. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. okt. 5. 07:50
 7/9 anonim ***** válasza:
azóta eltelt egy ev.. hogy birja a festes?
2012. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ezt a fürdőkád felújító céget szívesen ajánlom, régóta foglalkoznak vele: [link]

A telefonszámuk, ha még nem változott meg: 30/3140123

2013. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Vannak mesteremberek, akik ezzel foglalkoznak, nézz utána neten. Mindenképpen megéri szerintem, sokkal jobb minőségűek a régi kádak.

2015. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!