Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Phenom II X4 955 Black...

AMD Phenom II X4 955 Black Edition procinak melyik inteles processzor felel meg teljesítményben?

Figyelt kérdés
2011. nov. 13. 16:19
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
75%

Énis csak azt tudom mondani amit az előttem lévők.


Nem vagyok sem AMD sem Intel "fan", de akárhogy nézzük, a sandy bridge processzoroknak nemigazán ellenfél most az AMD.


Amúgymeg, a 2100 és a 955 közül papíron az i3 jön ki győztesen, az AMD-k a renderelésben voltak mindig jók, ahol ugye kijön a több mag. A való életben meg nem fog senki érzékelhető különbséget észrevenni a kettő processzor között.


Összességében mindkét processzor bőven megfelelő teljesítményű amíg csak játszik az ember, komolyabb renderre, videóvágásra meg úgyis erősebb processzor kell.


Az X4 egyetlen igazi előnye a tuningolhatóság....amivel 10-15%-os gyorsulás érhető el, elsősorban a processzorerőre támaszkodó programoknál....játékoknál viszont ugyanúgy a videókártya fog számítani, szóval ott a tuning nem lesz különösebben jelentős.


Ráadásul az emberek 80%-a hozzá nem nyúl a processzorhoz.


De igazából kb édesmindegy melyik procit veszitek, ahogy mondtam alapjáraton mindkettő hasonló teljesítményt nyújt, árban is hasonlóak.


Ami az i3 mellett szól hogy kisebb fogyasztású, van benne integrált grafikus kártya, ami alap felhasználásra elég, emellett ki tud hajtani megfelelő erősségű videókártyákat.


Az X4 előnye pedig a tuning, és ugyanúgy kihajt bármi videókártyát amit normális ember játékra vesz.


Bár összességében akkor is f@szság két azonos kategóriájú processzoron öszeveszni, és tulajdonképpen itt is mindenki csak feleslegesen vitázik ezen, gykorlatilag észérvek nélkül, teleoffolva a topic-ot. A válasz az első pár kommentben meg lett adva, onnantól meg tök felesleges ez az egész balhézás...szerintem fejezzük is be.

2011. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
67%
Azért egy Core i3-ra nem verném magam, kicsit harmatos az a proci gamer gépekbe, oda azért elkél a 2500K, az i3 irodai gépekbe való ezt be kéne azért látni, akinek meg az van és mellette szidja a kispénzű AMD-seket az maga is egy csóringer mert csak olcsó Intelre futotta.
2011. nov. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
21%
Ki ez a pancser AMD fan?
2011. nov. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
64%

Előző:

Nem tudom, de több esze van mint neked.

2011. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
47%

Am vicces hogy ölitek egymást.

Van értelme most őszintén?

Azt meg tudato hogy az i5 2500K felesleges játékra szóval nem tudom honnan veszed hogy kell annyi.

2011. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Amúgy meg veritek itt magatokat hogy az AMD így meg úgy szar. Csináljatok ti is ilyen CPU-kat.

Am még annyit hogy van olyan front ahol az AMD még előrébb van, de mint írtam ezen a témán felesleges vitázni főleg úgy hogy nem tudjuk mire fogja használni a kérdező.

2011. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
ejha nem azt akartam hogy itt öljétek egymást... annyi a lényeg hogy összeraktam egy konfigot bevittem itt a városba egyik pc boltba (van ilyen 5%-os kedvezmény izém) egy papíron hogy mik kellennek és nézte az ottani gyerek és azt mondta hogy ez sz*r proci és intelbe sokkal jobbat összelehet rakni ugyan ilyen árba és nem tudtam hogy melyik 4magos intel van ebbe az árba. amúgy főként játékra kell néha-néha videoszerkesztésre..néha csinálok frag meg gameplay moviet de az nem olyan nagy dolog
2011. nov. 13. 22:06
 28/36 anonim ***** válasza:

Egyik 4 magos Intel sincs ilyen árban, az eladó meg egy selejt hozzá nem értő majom, aki ráadásul Intel fanboy...

Amúgy az ilyen bolti eladókra ne hallgass alapból, mert a 90%-uk hozzá sem szagol a témához, csak okoskodik közben meg sík hülye.

2011. nov. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Ja és ha játékra meg videószerkesztésre kell, akkor pont hogy a 4 magos AMD a jobb választás, mert Intelből ennyiért csak 2 magosat kapsz. A videószerkesztés meg nagyon szereti a sok magot, meg a játékok minimum fps-én is meglátszik.
2011. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
én is úgy tudtam hogy 4 fizikai mag azért még is csak előnyösebb mint a HT-s dolog. ha lenne pénzem i5-re akkor azt vennék mert az bevallom hogy jobb mint az AMD 4magosai talán még az x6nál is de szerintem ebbe az árkategóriába tényleg jobb az AMD. Pedig én se intel se amd fan nem vagyok csinálja a dolgát és kész : )
2011. nov. 13. 22:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!