Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel jobb az osX LION mint a...

Mivel jobb az osX LION mint a windows 7?

Figyelt kérdés
nyilvánvalóan én is elismerem az apple tökéletességét. Tisztában vagyok azzal hogy sokkal jobb. de most felsorolás szerüen mivel jobb pl egy mac book air mint egy sony vaio.

2011. nov. 14. 21:34
 1/6 zeronibble ***** válasza:
62%

Az OSX abban jobb, hogy unix jellegű. A macbook meg azért, mert legálisan mehet rá OSX. Kőkemény filmezéshez, zenéléshez, cégesen megéri a különbözetet. Stabilabb (az OS), szebb (OS is gép is), és akadozás-mentesebb elég vadul leterhelve is, meg ha szaggat, az is elegáns (szapora, ritmikus, apró szünetkék... érzed, hogy erőteljes a küzdelem...) A Windows továbbra is irodagépekhez elég. Valahogy nem olyan, mint amit szigorúan egy-két kitűntetett konfigra optimalizáltak. A hetes kezd ügyesedni időzítések terén, de még mindig van mit reszelgetni. A Mac meg hekkelgetés nélkül is nagyon fürge, reaktív, stabil.


Megjegyzem, ha a GNU/Linux alapú rendszerekre is fejlesztenék azokat a szoftvereket, amiket Mac-en használnak nagy cégek, akkor hamar lehúzhatná az Apple a rolót, és például a VAIO nagyon korrekt választás lenne (ha az apróbb driver gikszereket javítaná a gyártó linuxon). Így már csak az exkluzivitás marad, aminek van egy kicsi, de stabil és fizetőképes célrétege ugye...

2011. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Windows-al a kompatibilitás a gond. Több millió féle hardver összeállításon futtatják, és egyik sem 100%-osan tökéletes. Nem tudom hogy te mióta foglalkozol gépekkel, de még anno a windows XP korszakban amikor belelendültek a játékok, rengeteg olyan volt az ismerősi körben, hogy egy játék szinte mindenhol futott, de 1-2 embernél nem, mert kompatibilitási gondok adódtak. Arról nem is beszélve hogy amikor törölsz egy programot, akkor egy csomó szemét ott marad a vinyón amit az életben nem találsz meg semmivel, és ez ahogy halmozódik, úgy lassítja a gépet. Ezért van az hogy évenként illik újrarakni a windowst.



Az OSX-ben az a legjobb, hogy az adott Mac gépre 100%-osan rá van optimalizálva, nem használ fel feleslegesen erőforrásokat, mindenből elég neki kevesebb, ez miatt rengeteg előny van. Pl.: nem kell bele olyan erős hardver, kevesebb az energiafelhasználása, nem kell rá akkora hűtő, ezért a fizikai méretei is kisebbek lehetnek, és még lehetne sorolni hogy ebből mik következnek, és a tetejébe, egy mac akár 4-szer gyorsabb sebességet is képes elérni, mint egy kétszer erősebb hardverrel felszerelt pc.


Csak nagyon brutális leterhelésnél jelentkezik a lassulás, de ott már egy windows sírva könyörögve az életéért.


De példálózni lehetne az iOS-el (iPhone). Egy 3GS-em van, és röhögve futtat el egyszerre 20-30 alkalmazást, és minimális a lassulása. Pedig már egy 3 éves telefon.ű


Ezt úgy mondom hogy jelenleg windows felhasználó vagyok, még megvárom a windows 8-at hogy mit fognak produkálni, ha az is ilyen pazarló lesz, akkor váltok én is Mac-re.

2012. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy Macbook egyértelműen stabilabb ha zene vagy filmes dolgokról van szó.

Ugyan akkor míg egy sima PC meghibásodást ki bírsz cserélni (de ez lehet akár laptop is amin Windows fut vagy Linux)

Egy Macbook on nézheted hogy mit hogy nem fogod tudni kicserélni de a gyártók sem! Vehetsz újat :)


iPhonról meg nekem nem igen jött be. Egy andoridos készüléken ( ami kicsit erősebb pl S2 től kezdve )úgyan azt megtalálom amit egy iPhonon. Rádásul még fizetni kéne azért hogy zenét tegyek rá vagy egyes alkalmazásokért is.

Én speciel szeretem a widget eket is amit azért nem raknak bele az iPhonokban mert nem követné akkor az előzők formavilágát. :(

2013. szept. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Biztos jobb a macbook, mert a rendszer optimalizált. Na és? Kilehet bírni egy kis nyöszörgéssel egy jóval erősebb PC-t. ÉS itt írta az utolsó előtti. Egy macbook meghibásodik nézheted mi a hiba, nem tudod cserélni de még a gyártó se. Ez már nem biztató, úgyhogy én maradnék a PC-nél. Utolsó hozzászólóhoz csatlakozok. Nekem se jönnek be a 'csak pénzért' dolgok. Én szeretem a free appokat, ígyg én hordozható készülékek között az androidot választottam, ráadául nyílt forráskódú.
2013. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy mac a sony-hoz képest pl árban. Egy premium sony több mint 1 milla.

Másik meg az OS. Ha nem drága tamagocsit akarsz akkor Apple-t veszel.

2013. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert az apple a gépekre optimalizálja a rendszert, míg a windows egy néprendszer tele egy rakat driverrel ami nem is nagyon kell a gépen.
2015. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!