Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen notebookot/laptopot...

Milyen notebookot/laptopot ajánlanátok az alábbi célokra kb bruttó 140000 Ft-os áron?

Figyelt kérdés

3D modellezés, animáció készítés (3D Studio Max, Maya, Poser, Z-brush, Chief Architect)

Filmkészítés (Sony Vegas, Adobe After Effects)

Weblapfejlesztés (Adobe Dreamweaver, Adobe Flash CS4, Adobe InDesign)

Képszerkesztés (Adobe Photoshop CS5, Adobe Illustrator CS5)

A fent említett alkalmazások lennének általában rajta használva. Tudom, hogy a keret nem nagy, de úgy vagyok vele, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát!

Ami feltétlenül legyen benne: Bluetooth, WLAN.


2011. nov. 14. 22:59
 1/4 zeronibble ***** válasza:

Ha a 3D-ről lemondasz, akkor jó egy 400000 alatti noti. Ha nem, akkor kicsivel több pénzből olyan asztalit raksz össze, hogy realtime renderelsz raytraced képeket videokártyával... Ráadásul 1366x864 nem olyan, mint egy vagy két 1920x1080. Szerintem döntsd el a dolog komolyságát, és hogy megéri-e "megkötni az alkut" olcsóság=helyhezkötöttség témakörben, vagy másszóval megéri-e hordozható semmi konfigot venni, és lesni, ahogy 75 fokos procival végigrendereli az éjszakát pár újabb jelenethez... Idővel persze lehet olcsón "házi gridet" összerakni elosztott rendereléshez, nem tudom olcsóbb-e, mint célhardveren, meg azt se tudom, hol tart ez:

[link]

2011. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Több pénz nem áll rendelkezésre, és a gép különben is ingyen lesz, tehát ennyiből kell kihoznom a legjobbat. Egyébként van egy asztali számítógépem, amit kifejezetten ilyen célokra állítottam össze magamnak, és nagyon borsos volt az ára. Azzal is tisztában vagyok, hogy ennyi pénzért nem lehet sokat elvárni egy notebooktól, de a rá szánható pénzt nem én határoztam meg.

A 3D-nél inkább az a lényeg, hogy modellezni lehessen vele, a rendert és animálást inkább rábízom az asztali gépre, de ha nem vagyok itthon, mégis jól jön, ha a laptopon is tudok dolgozni.

Még egy fontos információ, hogy operációs rendszerre nincs szükségem.

Még van egy rossz hír, hogy használt számítógép nem jöhet szóba (a munkahelyem vásárolja a notebookot kifejezetten nekem), szóval megkötések vannak. Én annyit dönthetek el, hogy kb ekkora keretből, milyen gépem lesz.

Egyébként már a munkahelyen egy ilyen gépet használtam a fent említett célokra:

[link]

Éppen lehetett rajta dolgozni, de az biztos, hogy nem volt felemelő érzés, de ha a kényszer visz rá, akkor jobb a semminél. És azt is vegyük figyelembe, hogy ez a gép már nem mai csirke.

A fent leírtak fényében várom a válaszokat.

2011. nov. 15. 09:33
 3/4 DannyZuko ***** válasza:
Én mindenkép egy olyan gépet keresnék, ami I3, de inkább I5ös procival van szerelve és 8GB rammal legalább. A Toshiba C660nak van egy ilyen típusa, azt hiszem az 1ME... Mondjuk megalkuvás, de szerintem még talán az egyik legjobb ilyen téren.
2011. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Megy a zöld kéz.

2011. nov. 22. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!